Mari Hiiemäe • 6. detsember 2007 kell 22:00

Iga töö jaoks on oma masin

Sageli on selliste toodete müüginumbrid üsna väikesed, sest ostjad ei oska ju minna poodi küsima toodet, mille olemasolust nad kuulnudki pole. Kodukasutajale mõeldud leivaküpsetus- ning jäätisemasinad on praeguseks tarbijate poolt üles leitud, oma järge ootavad näiteks puuviljakuivati ning jogurtimasin.

Kodune ilmajaam Hama EWS500 on üks kompaktsemaid kodukasutajale mõeldud elektrilisi seadeid sise- ning välistemperatuuri ning õhuniiskuse määramiseks. Toode näitab ka õhurõhku, kellaaega, kuupäeva ning kuu faase. Hind 499 krooni.

Ariete Mikihiire kujutisega tootesari on populaarne lastega perede hulgas. Valikus on nii röster, võileivagrill kui vahvliküpsetaja. Valmis toidupalalt vaatab vastu Mikihiire rõõmus nägu, mis teeb söömise lõbusamaks. Vahvlimasina hind 775 krooni.

Iselõikajale mõeldud juukselõikusmasin Philips QC5170 on ideaalne poissmeestele, kes koduste vahenditega juukseid tahaksid pügada. Mudelil on suunda muutev lõikepea, mida saab keerata nii, et ise lõigates juustele iga nurga alt hästi ligi saab. Hind 855 krooni.

Elektriline nuga Severin EM3965 teeb toiduainete lõikamise hõlpsamaks. Kasu on sellest eelkõige külmutatud toodete käitlemisel, samuti produktide puhul, mida tavalise noaga raske või ebamugav lõigata on. Kiiruses võidab kindlasti. Hind 340 krooni.

Puuviljakuivati Severin OD2940 kuivatab puuvilju, köögivilju ja taimi. Kuivatamiseks mõeldud kraam tuleb viilutada ning laotada kuivati viiele korrusele. Elektrisoojuses toimuva kuivamisprotsessi kiirus sõltub tooraine niiskusesisaldusest. Kuivatatud õunad saab kätte umbes viie tunniga. Hind 690 krooni.

Teekeetja Cloer 5559 valmistab kvaliteetse teejoogi. Tee tõmbab ülemises kannus, valmis tee lastakse alumisse kannu, kus kuumaplaat hoiab selle soojana. Tee tõmbamise aega on võimalik seadistada 2-12 minuti peale. Valmis tee enam kangemaks ei muutu. Teekannul on veetaseme näidik ja tilgalukk, kannud on 8le tassile. Hind 1295 krooni.

Popkornimasin Severin DC3751 on nutikas kingitus telekasõltlasele, kellele meeldib filmi vaadates midagi näksida. Ka koduse filmivaatamise juurde võib lisada popkornituutu nagu kinos, popkornimasinaga on see õige mugav. Vahend valmistab keskmise kausitäie popkorni ca 2, 5 minutiga. Hind 290 krooni.

Jogurtimasin Severin JG3516 võimaldab kodusel teel piimast jogurtit valmistada. Selleks on vaja piima hulka segada veidi maitsestamata jogurtit ning panna segu kaasasolevate topsikutega masinasse kindla temperatuuri juurde hoiule. Hind 320 krooni.

Hetkel kuum