Aprillinaljad pressiteateis, 1. osa

Indrek Kald 01. aprill 2014, 11:47

Täna tuleb lugejail olla uudiste osas tavalisest tähelepanelikum, ent sama kehtib ka ajakirjanike kohta ettevõtete ja organisatsioonide pressiteateid silmas pidades. Alljärgnevalt valik eile ja täna tulnud pressiteateid.

Optibet ostis Olybeti
Kolme nädala eest Eesti online-õnnemänguturule sisenenud Stockholmi börsil noteeritud mängukorraldaja Optibet ostis Tallinna börsil noteeritud Olympic Entertainment Groupilt (OEG) internetikasiino Olybet.

"Olympic Entertainment Groupi internetiäri segmendi ostmine toimus eelmise aasta lõpus alguse saanud läbirääkimiste tulemusena ning aitab Optibetil Eesti turul kiirelt laieneda," ütles Optibeti kaubamärgi all tegutseva OÜ Optiwin juhatuse liige Madis Herkül.

Täpset tehingu hinda pooled ei avalikusta. "Ülevõtmise tulemusena ei kao Olybeti kaubamärk Eesti turult, see jääb Optibeti kõrval eksisteerima, samuti ei muutu midagi Olybeti klientidele – kõik teenused ja funktsioonid jäävad alles," lisas Herkül.

Optibet kuulub Rootsi börsiettevõttele Nordic Leisure AB, mille suurim omanik on Niklas Braathen. Talle on see juba teiseks suureks tehinguks OEGga, kuid kui aastal 2005 müüs Braathen Läti suuruselt teise hasartmänguoperaatori OEG-le 13,5 miljoni euro eest, siis seekordse tehingu hinna suurusjärk on summaliselt ligilähedane, aga seekord on OEG müüjaks.

"Armin Karuga on alati on meeldiv ja kahepoolselt kasulik äri teha," ütles Niklas Braathen. "Jään põnevusega järgmisi tehinguid ootama!"

Täna varahommikul allkirjastatud tehing jõustub pärast konkurentsiametilt heakskiidu saamist, kuhu esitatakse avaldus tänase päeva jooksul.

10. märtsil täies mahus avatud mänguportaal optibet.ee pakub registreeritud kasutajatele kõiki klassikalisi õnnemänge, kaasa arvatud spordiennustused.
Optibet on kaubamärk, mille all korraldab spordiennustust ning hasartmänge OÜ Optiwin. Optiwin OÜ on Nasdaq/OMX First North börsil noteeritud Rootsi ettevõtte Nordic Leisure AB tütarfirma.

Nordic Leisure AB-le kuuluvad ka üks maailma vanimaid internetikasiinosid GoldClubCasino.com ning Läti turul tegutsev spordiennustusportaal ja internetikasiino Optibet.lv.

Nordic Leisure AB suurim aktsionär on Niklas Braathen, kel on varasemad kogemused hasartmängude korraldamisega Balti riikides – 2005. aastal müüs ta 13,5 miljoni euro eest Olympic Entertainment Groupile Läti toona suuruselt teise kasiinooperaatori Baltic Gaming SIA.

IT Kolledžis töötatakse välja tehisnõmeduse algoritmi
IT Kolledžis käivitatud IT-juhmimise magistriõppest saadud väärtuslikke kogemusi kasutades on nüüd asutud välja töötama uudset algoritmi - tehisnõmedust (artificial unintelligence).

Kuna internetis on kõikvõimalike totruste, mõttetuste ja muu tühikommunikatsiooni osakaal iga päevaga kasvamas, siis muutub järjest pakilisemaks ka vajadus vastavaid protsesse automatiseerida. Muuhulgas on kavas tehisnõmedust rakendada kasutaja e-postiaadressi sisestamiseks kõikvõimalikel veebilehtedel, meilimanuste avamisel, Nigeeria kirjadele vastamisel, Like-ide massjagamisel erinevates Facebooki turunduskampaaniates ning kutserdamisel veebiportaalides.

"Olen täiesti üllatunud," sõnas algoritmi ühe varajase prototüübi testimisel osalenud Mati. "Suhtlesin algoritmiga ja pidasin teda vastuste järgi täiesti reaalseks inimeseks. Mõtlesin veel, et sihukest tohmanit pole tükk aega kohanud...".

Tulemused võimaldavad ennustada, et algoritm on suuteline läbima Turingi testi lähema aasta jooksul. Ainsa suurema riskitegurina võib ette näha ohtu Facebooki ruumi lõppemiseks.

RSA Kindlustus hakkab kahjujuhtumeid ette nägema
RSA Kindlustus on otsustanud teha lõpu kindlustussektoris valitsevale juhuslikkusele ning võtab kasutusele uue riskihindamise meetodi, mis lubab kahjujuhtumeid sajaprotsendiliselt ette näha.

"Et pakkuda headele klientidele paremat teenust ning konkurentsivõimelisi hindu, on RSA Kindlustus otsustanud loobuda traditsioonilistest ning sajandeid kasutusel olnud riskihindamise vahenditest, sest need ei võimalda kahjusid piisavalt hästi prognoosida. Klassikalise, statistikal ning matemaatilistel arvutustel põhineva meetodi asemel hakkab RSA Kindlustus edaspidi kasutama OTRi ehk
objektipõhist täpset riskihindamist," märkis RSA esoteerilise ärisuuna juht Kalle H, kes innovaatilise ning tööstusspionaažile huvipakkuva suuna juhina eelistab jääda esialgu anonüümseks.

Uus meetod seisneb selles, et kliendile tehakse kindlustuspakkumine traditsioonilisi vahendeid kasutades, kuid poliisi sõlmimiseks on vajalik selgeltnägija kinnitus, et kindlustatava objektiga ei juhtu tuleval kindlustusperioodil kahjusid või siis need ikka juhtuvad.

"Sujuva klienditeenindusprotsessi tagamiseks asub RSA Kindlustuses tööle piisaval hulgal selgeltnägijaid ning kindlustuspoliiside väljastamine ei tohiks aega võtta rohkem kui viis minutit. Töölepingud on juba sõlmitud nõid Natalja ning maag Manuga, teiste väga tugevate sensitiividega on läbirääkimised lõppjärgus," märkis Kalle H.

Esialgu rakendab ettevõte uut meetodit kodude ning ettevõtete kindlustamisel, pooleaastase pilootprojekti järel kavatsetakse uut lähenemist hakata kasutama kõikides kindlustustoodetes.

Idufirma: inimesed on nõus maksma, et tööd teha
Idufirma GoWorkaBit uuring pea 10 000 kasutaja seas näitab, et inimesed on nõus ise maksma, et teha neile meeldivat tööd.

Valdkondade lõikes on summad, mille töötaja ise oleks nõus ettevõttele maksma, erinevad. Klienditeeninduses jäävad keskmised summad kuus eurot tunnis kanti, mainekate IT valdkonna tööde eest on aga  töötaja nõus maksma isegi kuni 25 eurot tunnis.

GoWorkaBit on eelmise aasta oktoobris tegevust alustanud idufirma. Nende unistuseks on muuta seda, kuidas inimesed töötavad ja ettevõtted tööjõudu kasutavad. Veebirakenduse kaudu on võimalik leida ettevõttesse töötajad lühikeseks perioodiks minutitega. GoWorkaBit on Seedcampi võitja ja Ajujaht 2014 poolfinalist.

Toggl lööb käed NSAga
Eesti idufirma Toggl jõudis ajaloolise kokkuleppeni Ameerika Ühendriikide riikliku julgeolekuagentuuriga (NSA). Toggl pakub üksikisikutele ja töögruppidele ennenägematult mugavat pilvepõhist ajahaldustarkvara.

Toggli prioriteet on alati olnud pakkuda klientidele turvalist ja kättesaadavat teenust. Täna, 1. aprillil sõlmitud kokkuleppe järgi saab Toggl ainulaadse võimaluse kasutada tohutut pilveandmetöötluse potentsiaali, mida vaid NSA pakkuda suudab.

Maailma kõige turvalisem ja sujuvam andmeteenus jõuab Toggli klientideni käesoleva aasta 4. juulil, mil Toggli ja NSA ajalooline leping jõustub.

"Toggli kasutajad saavad osa maailma parimast võrguteenuste taristust, tehnilise toe parimatelt asjatundjatelt ja kõige kiirema andmeside," ütles Toggli kaasasutaja Krister Haav. "See on tõepoolest ajaloolise tähtsusega kokkulepe."

Kokkulepe avab Toggli kasutajatele ligipääsu NSA taristusse, mis seisab suurema osa ajast kasutult. "Amazoniga oli umbes sama lugu," kinnitas Haav, "kui nad avastasid oma klientidel tsüklilise käitumise. Kasutamata veebiressursside rakendamiseks lõid nad esimese pilveplatvormi Amazon Web Services."

NSA kõikjal maailmas asuvad tipptasemel andmekeskused pakuvad ulatuslikke ressursse, mida esimesena saab rakendada Toggl. Toggli kasutajad võidavad tohutult tänu kuluefektiivsusele, kahandades samal ajal kübermaailma riski ja ohte. "Ja nad ei pea enam iialgi muretsema andmetest tagavarakoopiate tegemise pärast," lisas Haav.

Mõned andmetele ligipääsemise küsimused tuleb NSAga veel läbi rääkida, kuid tegu on pisiasjadega. "NSA kinnitas meile, et ligipääsuõigused pole mingi probleem," kinnitas Haav.

Advokaadibüroo Glimstedt töötas välja e-kohtuniku
Advokaadibüroo Glimstedt pani aluse Eesti viimase aja suurimale infotehnoloogilisele lahendusele, mis võimaldab kõiki tsiviil-, kriminaal- ja väärteoasju internetipõhiselt menetleda ning jõuda kohtuotsuseni varasemast oluliselt kiiremini.

Advokaadibüroo juhtivpartneri Indrek Leppiku sõnul ületavad pilootprojekti tulemused kõiki ootusi: näidisjuhtumeid on lahendatud juuraõppejõudude hinnangul ideaalselt ja ligi 80 protsenti proovikohtualustest mõisteti vähem kui saja päeva jooksul õiglase otsuse alusel pikaks ajaks vangi.

"Oleme senise kohaliku turu ja rahvusvahelise kogemuse näol mõistnud, kuivõrd oluline on paindlikkus ja muutustega kaasaskäimine. Ühendasime Eesti kui e-riigi võimekuse ja valdkonnapõhise teadmistepagasi selleks, et tagada uudse lahendusega menetlusprotsessi kiirus ning seeläbi suurendada ka tööturu võimalusi," selgitas Leppik.

Tema sõnul sai e-kohtunik möödunud nädalal tänu edukaks osutunud pilootprojektile heakskiidu ka justiitsministeeriumist. "Tänaseks on juba ka välisturgudelt tulnud esimene tellimus, mis katab kogu projekti kulud. Täna pärastlõunal saadetakse seade laevaga teele Põhja-Koreasse. Vaatamata Glimstedti osalemisele läbirääkimistel, ei õnnestunud esimeses tehingus lisaks kohtuniku IT asemikule e-advokaati müüa," lisas Leppik.

Glimstedtis töötab üle 250 juristi-advokaadi Tallinnas, Riias, Vilniuses, Minskis ja erinevates linnades Rootsis.

Toimetus palub mõistvat suhtumist, kui mõni meile naljana tundunud pressiteade tegelikult tõsi on :-)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2014, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing