Kohus Sõnajalgade sõna ei kuulanud

07. veebruar 2018, 10:57
Tuulepark
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180207/NEWS/180209744/AR/0/AR-180209744.jpg

Aidu tuulepargi ehituslubade vaidluses justiitsministeeriumi valeväidete esitamises süüdistanud arendajad saavad küll kätte nõutud dokumendid, aga ministeeriumi trahvimiseks kohtu hinnangul alust ei olnud.

Äripäev kirjutas jaanuaris, et Ida-Virumaal Aidu tuuleparki arendavate vendade Sõnajalgade esindaja taotles kohtus ministeeriumi trahvimist, sest justiitsministeerium oli jätnud esitamata toimiku järelevalvemenetluse dokumentidega, väites, et kõik dokumendid on kohtule juba esitatud. Samas puudus toimikust dokument, mille alusel Aidu tuulepargi ehituslubade järelevalvemenetlus üldse algatati.

Tartu halduskohus otsustas esmaspäeval, et ministeerium peab tõesti küsitud dokumendi esitama, kuivõrd see võib osutuda kohtuasjas oluliseks. Samas leidis kohus, et Sõnajalgade taotlusel justiitsministeeriumile trahvi määramiseks puudub seaduslik alus.

Trahvimise taotluse aluseks oli väidetav valeväite esitamine ja kohtu määratud dokumentide esitamise kohustuse rikkumine, aga kohtu hinnangul ei ole asjaolu, et üks dokument esitati kohtule hilinemisega, veel põhjustanud menetluse venimist või takistanud muul viisil asja õiget, kiiret ja võimalikult väikeste kuludega menetlemist, selgub kohtu pressiesindaja edastatud kohtumäärusest.

Kohus on andnud menetlusosalistele oma lõpliku seisukoha esitamiseks aega 21. veebruarini, eelistung toimub märtsi alguses.

Ehitusluba 30 tuulikuga pargi ehitamiseks väljastati arendajale 2015. aastal. Ehitama asusid Sõnajalad 2016. aastal, kuid mullu veebruaris süüdistati Sõnajalgasid omavolilises tegutsemises ning kaitseministeerium palus maavalitsusel alustada järelevalvemenetlust.

Taotluse tuulepargile antud ehitusluba tühistada esitas Ida-Viru maavanem mullu aprillis. Tartu halduskohus peatas esialgse õiguskaitsena ka ehitusloa kehtivuse. Praeguseks on kohtuasi maavalitsuste kaotamise tagajärjel läinud edasi justiitsministeeriumi kätte.

.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2018, 10:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing