Seriaal Tõde ja Õigus viib Eesti Televisiooni kohtusse

12. jaanuar 2001, 08:40

?Seriaali ?Tõde ja õigus? leping on tekitanud korvamatut materiaalselt ja eelkõige moraalselt kahju,? lausub reklaamifirma Guvatrak juht Even Tudeberg ja kaalub Eesti Televisiooni kohtusse andmist.

ETV on andnud Guvatrakile mammutseriaali tootmiseks 800 000 krooni ja nõuab nüüd seda tagasi, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kui ETV tahab saada 800 000 krooni, siis esitame nõuded seoses reklaamlepingutega ja küsime ETV-lt kõik hävingud tagasi. Loodan, et jõuame ETVga rahumeelsele ja lõplikule lahendusele,? seletas reklaamifirma Guvatrak juht Even Tudeberg. ?Mul pole põrmugi aega tegelda Aare Urmi (ETV juht - toim.) ega ETV advokaadiga. Oleme mõlemad kahju saanud ja oleme lihtsalt teinekord targemad. Aga kui muud varianti ei ole, on ees kohtutee.?

Tudeberg ütles, et ?Tõde ja õigus? on firma rahakotist nõudnud umbes pool miljonit krooni. ?Kuid moraalset kahju, ajakulu ja lollimängimist, ei oska isegi hinnata,? on Tudebergil üle aasta kestnud vaidlustest ETVga kõrini.

1999. aasta alguses teavitas tollane ETV juht Toomas Lepp, et koostöös Guvatrakiga hakatakse Anton Hansen-Tammsaare teose põhjal tootma mammutseriaali ?Tõde ja õigus?. Lepp lubas tookord, et esimesed osad jõuavad vaataja ette 2000. aastal. Lepingu järgi pidi ETV 25-30osalise seriaali valmimiseks andma kahe aasta jooksul 4,8 miljonit krooni ning ülejäänud 5,2 miljonit krooni Guvatrak. Lepingute ümbermuutmisel kujunes ETV finantseeringuks umbes kaks miljonit krooni.

ETV kandis Guvatraki kontole Aare Urmi sõnul kokku 800 000 krooni. Et ETV võlad ja eelarve ei võimaldanud lepingukohustusi täita, leping külmutati. Guvatrak kulutas raha aasta otsa tehtud ettevalmistustöödele.

Enne lepingu külmutamist valmis kirjanik Paul-Eerik Rummo sulest üheksa osa stsenaariumist, mille eest ta sai 75 000 krooni avanssi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing