Pühapäeval sõidetakse Haanja suusamaraton

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 12:01

Eeloleval pühapäeval, 11. märtsil kell 11 antakse Haanja suusastaadionil start 40 kilomeetri pikkusele klassikalise sõiduviisiga , mis on ühtlasi tänavuse Estoloppeti sarja neljas ehk viimane etapp, kirjutab EPL Online viitega Võrumaa Teatajale.

Haanja maratoni peakorraldaja Urmas Veeroja sõnul saab veel maratoniks eelnevalt registreerida lähimas pangakontoris või interneti teel.

?Täpset ülevaadet osavõtjate arvu kohta praegu ei ole, aga juba nädala sees oli registreerunud kolmsada suusatajat,? kinnitas Veeroja, kes loodab stardis näha umbes 500 suusasõpra. ?Maratoni päeval on end võimalik registreerida võistluspaigas kella 8-9.?

Veeroja sõnul on maratoni korraldus sujunud ladusalt. ?Juba möödunud nädalavahetusel võis tähelepanelik suusataja märgata, et rada on märgistatud ja sisse sõidetud,? ütles ta.

Lumeprobleeme Veeroja kinnitusel Haanjas ei ole. ?Väikesi probleeme võib ehk tekitada kevadpäike, mis muudab raja madalamates kohtades pehmeks ja märjaks.? Ilmaprognoos on lubanud maratonipäevaks pehmet talveilma.

Suusatajatele pakuvad korraldajad kohapeal ka suusamäärimisteenust. ?Varuge ainult kannatust ja ärge jätke oma toimetusi viimasele minutile,? ütles Veeroja.

Maratoni põhidistantsil on neli ja lühendatud rajal kaks eeninduspunkti. ?Fini?is ootab soe jook ja supp,? lausus Veeroja.

Autode parkimisega Veeroja arvates probleeme tekkida ei tohiks. ?Parkimine on tasuta. Kes tuleb varem kohale, saab ka oma auto lähemale parkida, nii et ärge jääge viimase minuti peale,? kutsus ta suusahuvilisi üles hommikul veidi varem ärkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing