PM: Arnold Rüütel ? igavene teine

07. september 2001, 08:24

Ajalugu näib korduvat - nagu aastal 1992 sundis punaminevikuga presidendikandidaadi Arnold Rüütli populaarsus tema vastasleeri koonduma Lennart Meri toetuseks, nii tundub hirm Rüütli ees olevat nüüdki ainus jõud, mis võib koondada valitsusliidu esindajad ühe mütsi alla ja hoida ära presidendivalimiste nurjumise valimiskogus, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kui opositsiooni häälte jagunemise tõttu Rüütli ja Kreitzbergi vahel pääsevad valimiskogus otsustavasse hääletusvooru senised rahvaküsitluste lemmikud Savi ja Tulviste valitsusliidust, võib juhtuda, et valimised nurjuvad. Opositsioonil on siis hääletussedeleid rikkudes hõlbus läbi kukutada mõlemad kandidaadid.

Rüütli populaarsuse kasv ja Savi populaarsuse kahanemine, mida tänases Postimehes avaldatud järjekordne Emori rahvaküsitlus näitab, on valimiste õnnestumist silmas pidades seega kindlasti hea uudis.

Oht, et Rüütel võib imekombel ohustada presidenditooli, mida isekeskis kisklev valitsusliit juba enda omaks peab, jagaks valijamehed kahte selgesse leeri ja tagaks valimiste õnnestumise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing