Kunda sadam rajab vedelkaupade terminali

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 13:30

AS Kunda Nordic Tsement (Kunda sadam) ja Baltic Tank AS kirjutasid eile alla koostöölepingule vedelkaupade terminali rajamise kohta.

Leping näeb 2004. aasta jooksul ette Kundasse Baltikumis ainulaadse vedelkaupade terminali rajamise, teatas Kunda sadama esindaja.

Terminali töö alguseks on planeeritud hiljemalt 2005. aasta. Terminali kogumahuks planeeritakse kuni 50 000 m3 (kuni 25 mahutit). Terminali teenindamiseks rajab Kunda sadam uue territooriumi ja arendab infrastruktuuri. Terminalis asutakse käitlema Eesti tööstussektorile vajalikke kemikaale, toiduainete- ning loomasööda tööstuse tooraineid. Terminal on mõeldud nii toodete ekspordiks kui ka impordiks.

Terminali operaatori Baltic Tank AS Soome emafirma Baltic Tank Oy põhitegevus on Soome keemia-, metsa-, metalli- ja toiduainetetööstuse teenindamine. Ettevõte on tegutsenud Soomes vedelkaupade käitlemise turul juba üle 25 aasta. Baltic Tank Oy on oma sektoris suurte kogemustega ettevõte, millel on Soomes üheksas sadamas vedelkaupade terminalid kogumahus 370 000 m3. Kõige uuem terminal valmis 2003. aastal Hamina sadamas.

Vastavalt planeerimisseadusele alustas Kunda sadam möödunud aasta lõpul uute detailplaneeringute ja keskkonnamõju hinnangu koostamist. Koostöös Kunda Linnavalitsusega valmistatakse ette uue tööstusharu, Estonian Celli tselluloositehase tulekuks. Uued detailplaneeringud näevad lisaks vedelkaupade terminali ehitusele ette ka teiste uute kaubagruppide terminalide rajamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing