EPL: Maikuu algab kütuse hüppelise hinnatõusuga

07. aprill 2004, 08:20

Kütuse jaemüüjad Statoil, Hydro Texaco ja Lukoil plaanivad maikuu esimestel päevadel aktsiisitõusule viidates järsku kütusehinna tõusu.

Bensiiniliiter kallineb 1,2 krooni ning diislikütuse liiter 1,5 krooni võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hüppeline hinnatõus Statoili tanklates võib pärast 1. maid Statoili turundusjuhi Hede Kerstin Luige sõnul ära jääda ainult juhul, kui konkurendid hindu ei tõsta. Vanal hinnatasemel jätkamine tähendab tema sõnul aga sisuliselt kütusemüügile peale maksmist.

Umbes aasta tagasi rahustasid kütusemüüjad tarbijaid, öeldes, et hinnatõus võib pärast 1. maid hoopis märkamatuks jääda, sest maailmaturu hind võib aktsiisitõusu võrra langeda. Viimastel kuudel on kütuse maailmaturuhind aga jõudsasti kasvanud ning hetkel on see stabiilselt kõrge. ?Iga liiter, mille 1. maist alates tollilaost välja viime, on maksustatud uue aktsiisimaksuga,? ütles Luik.

Neste jaemüügijuht Indrek Kaju ei soovinud lähiaja võimalikke hinnamuutusi prognoosida.

Hydro Texaco plaanib samuti oma tanklates järsku hinnatõusu kohe mai algusest. Firma tegevdirektori Andres Kivistiku sõnul tähendab see igasuvise vähemalt 20protsendilise kütusemüügi kasvu ärajäämist.

Hinnatõusujärgne tarbimise vähenemine on tema sõnul vaid paar kuud kestev nähtus. ?Uute hindadega harjutakse ära, seda on minevik näidanud,? ütles ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing