SLÕL: Maksu- ja tolliamet käib kahtlased suhkrulaod läbi

04. juuni 2004, 08:15

Maksu- ja tolliamet ootab põllumajandusministeeriumilt kahtlaste suhkrut varunud firmade kohta võimalikult kiiresti haldusakte, et kontrolli alustada.

Põllumajandusministri nõudel pidid põllumajandustoodete käitlejad laovaru kohta koostama aruande. See saadi aga vaid 150 firmalt. Nii polegi ministeeriumil teada, kui palju võidi suhkrut tavapärasest rohkem kokku ahnitseda. Pole teada ka see, millised firmad on oma laod odava magusaga täitnud, et see kallimalt maha müüa, kirjutab SL Õhtuleht.

Otsuse, kui palju on Eestis suhkrut ülearu, teeb Euroopa Komisjon 2004. aasta 31. oktoobriks, selgitab ministeeriumi pressiesindaja Kadri Liimal.

Trahvi ei hakata koguma enne 2005. aasta maid. Seega on firmadel aasta aega üleliigsest kogusest vabaneda - suhkur tuleb müüa kolmandasse riiki, töödelda põlevaineks või loomasöödaks.

Ministeerium peab nüüd esitatud deklaratsioonide põhjal koostama riskianalüüsi ja tegema haldusaktid ettevõtete kohta, kelle suhtes on valeandmete kahtlus.

Haldusaktid saadetakse maksu- ja tolliametile, kus on andmed, kui palju on üks või teine ettevõte suhkrut sisse vedanud.

Ameti pressiesindaja Aivar Pau sõnul on üks moodus valeandmed esitanud või deklaratsiooni üldse saatmata jätnud suhkruimportijate kindlaks tegemiseks veel - inspektorid hakkavad kahtlasi firmasid läbi käima.

Põllumajandusministeerium peaks andmed esitama hiljemalt 1. oktoobriks. Mida varem, seda parem, rõhutab Pau. Sel nädalal saatis maksu- ja tolliamet ministeeriumile ka märgukirja, et aktid laekuksid võimalikult kiiresti, sest muidu on raske patustajaid vahele võtta.

Ajakirjanduses on oletatud, et tegelikult ei pruugi Euroopa Komisjon Eestile kui uuele liikmele selle aasta eest trahvi määrata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing