PM: Sotsiaalministeerium kavandab riikliku kiirabi taasloomist

05. juuli 2004, 09:10

Sotsiaalministeerium kardab, et munitsipaal- ja eraomandis olev kiirabi võib monopoliks muutuda ja hakata tulevikus riigilt raha välja pressima.

Kui sihtasutused, aktsiaseltsid ja osaühingud saavutavad kiirabiturul monopoolse seisundi, on oht, et hakatakse avaldama survet riigieelarvele, leiab sotsiaalministeeriumis valmiv riigi kiirabi kontseptsioon.

«Lisaraha mitteeraldamisel loobutakse deklaratiivselt teenuse osutamisest ja riik on sunnitud kas nõudmised täitma või tegema täiendavaid kulutusi uue teenistuse rajamiseks,» ennustas kontseptsioon, mille kohaselt soovib riik saada enda kontrolli alla vähemalt kolmandiku kiirabibrigaadidest, kirjutab Postimees.

Praegu allub 90st riigi finantseeritavast brigaadist riigile vaid kaks.

Sotsiaalministeeriumi abiministri Külvar Mandi sõnul ei saa üldse välistada, et olukorras, kus riigil oma kiirabi pole ja teenust osutab kolm-neli eraettevõtet, hakkaksid viimased riigile dikteerima teenuse osutamiseks vajalikku rahahulka. Just sellise olukorra vältimiseks on tema arvates vaja luua riiklik kiirabi.

«Kui 30 või 50 brigaadiga ettevõte arvab, et selge, praegune rahastamine ei võimalda tal enam kvaliteetset teenust osutada, töötajatele palka maksta ega tehnika töökorras hoida, ja ähvardab ultimatiivselt tegevuse lõpetada, siis kust leiab riik ühe hetkega 30-60 miljonit krooni?» esitas abiminister Mand Postimehele retoorilise küsimuse.

Ühe brigaadi käivitamine maksab Mandi hinnangul kaks miljonit krooni.

Esialgu on plaanis riigikiirabi loomine vaid Põhja-Eestis. Selleks soovib sotsiaalministeerium liita 12 Tallinna Kiirabi ja kaheksa SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla brigaadi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing