EPL: Tallinna lennujaamas tugevdati turvakontrolli

15. august 2006, 08:03

Tallinna lennujaam tugevdas seoses Suurbritannias avastatud terroriplaanidega turvameetmeid, käsipagasit reisijatelt siiski ära ei korjata.

'Tõhustatud on reisijate käsitsi ja tehniliste vahenditega läbiotsimist,' sõnas Eesti Päevalehele Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse direktor Illar Vaks. 'Meetmeid on tugevdatud, aga julgeolekukaalutlustel ei saa me öelda, mida täpselt kontrollime.'

Vaksi sõnul kaasnevad tugevdatud turvameetmetega reisijatele mõningad ebamugavused. 'Lisameetmed ei muuda väga palju, aga reisija võib suurema tõenäosusega sattuda n-ö katsumise alla,' lausus Vaks.

Samuti palus ta reisijatelt mõistvat suhtumist juhul, kui neil palutakse pagas avada või kui neil midagi käsitsi läbi katsutakse. Tasuks ka rohkem aega varuda, mitte jätta lennujaama tulemist viimasele minutile. 'Lugege lennuplaanilt ja piletilt, mis kell on vaja lennujaamas olla. Kui poolteist tundi enne lendu kohale tulla, siis on kõik korras,' ütles Vaks.

Erinevalt Suurbritannia lennujaamadest Tallinnas reisijatelt käsipagasit ära ei võeta.

'Kuna meil ei ole otselende Ühendriikidesse, ei ole me otseselt rakendanud nõudeid, mida on esitanud Ühendriikide transpordijulgestuse osakond. See on ka põhjus, miks me käsipagasit ära ei võta,' selgitas Vaks. Nimekiri keelatud esemetest on üleval lennujaamas ja lennujaama kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing