Euroopa börsid: Nokia ja Ericsson heas hoos

30. august 2006, 12:58

Nokia ja Ericssoni aktsiaid on alustanud täna tugevalt, kuna Electronic Times andmeil peavad ettevõtted läbirääkimisi telefonide müügi osas Lõuna-Koreas.

Lõuna-Korea häälekandja kirjutas allikatele viitamata, et Nokia ja Ericssoni ja Sony ühisfirma Sony Ericsson Mobile Communications peavad läbirääkimisi mobiilsideoperaatoritega SK Telecom Co ja KT Freetel Co, et oma telefone antud turul müüa.

Ehkki leht ei kirjutanud kui suur võiks olla tellimuse maht riigis, kus kokku elab üle 48 miljoni inimese olla, on mõlema firma aktsiaid täna tugevalt alustanud.

Nokia aktsia oli keskpäevaks Helsingis tõusnud 1,5%, tasemeni 16,56 eurot. Ericssoni aktsia Stockholmis 2,6%, liikudes 24,10 Rootsi kroonil.
Viimatimainitu liigub kõrgeimal tasemel pärast maikuu keskpaika.

Üleüldine meelestatus on Euroopa aktsiaturgudel täna positiivne, kuna eile avaldatud USA keskpanga viimase koosoleku raport viitas sellele, et Ühendriikides võib baasintressimäära tõstmine olla selleks korraks läbi.
Intresside tõusu peatumine ei lase kasvada USA ettevõtete laenukuludel. Ja turgudel on levinud uskumus, et kui USAs läheb hästi, läheb hästi ka mujal.

Kiiresti tõusjate nimistus on ka Alcatel, kuna Merrill Lynch Co soovitab võrguseadmete tootja aktsiat osta. Maaklerfirma sõnul saab Alcatel tänu Lucentiga ühinemisele kasu, mis annab ettevõte aktsia väärtusele juurde 2 eurot.

Alcaeli aktsia on tõusnud 2,6%, tasemeni 9,86 eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing