Marta Jaakson • 9. september 2014 kell 12:30

Ligi: oma riigile pole palvekirju vaja

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul ei ole Kaubandus-Tööstuskoja täna esitatud petitsiooni laadseid palvekirju riigile vaja.

„Oma riigile pole mu meelest palvekirju vaja, kinnitan ka selles mures riigi head tahet,“ kommenteeris Ligi. Ta nentis, et palvekirjas ei ole midagi sellist, millega riik juba arvestanud ei oleks, ent samas tekib tema hinnangul olukordi, kus tuleb kaaluda ka kiiremat tegutsemist ja riigilt ei tohi seda võimalust võtta.

„Vahel on see petuskeemi sulgemine, vahel ühiskonna seisukohalt kahjulik optimeerimisskeem, vahel kogu riigi finantsstabiilsus,“ loetles ta. Ligi nentis, et ei saa ka eitada, et valitsuskoostöö jätkumine satub kaalukausile, kuna osa ministreid ei suuda vahel oma kuluambitsioonides piisavalt taganeda. „Riigi jaoks on seega vaja mõni otsus teha võimalikult hea teadmise pinnalt ehk hiljem. Sel aastal kuulub selliste hulka näiteks töötuskindlustuse makse alandamine,“ lubas minister.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tegi täna ettepaneku algatada seaduse muudatused, mis tagaksid maksukeskkonna parema ettenähtavuse.

Koda peab vajalikuks, et riigieelarve seadusesse lisatakse põhimõte, et riigieelarve koostamise aluseks peavad olema maksuseadused, mis on Riigi Teatajas avaldatud hiljemalt pool aastat enne uue eelarveaasta algust või kavandatava riigieelarve või selle muudatuse jõustamist.

Hetkel kuum