25. august 1999 kell 22:00

Isamaaliit Kultuurkapitali reformimise vastu

«Peame Kultuurkapitali üheks kõige õnnestunumaks algatuseks taastatud Eesti vabariigis ning selle praegust, põhiliselt alkoholi- ja tubakaaktsiisi protsendi kaudu finantseerimist heaks lahenduseks,» ütles Isamaaliidu fraktsiooni aseesimees Andres Herkel.

Fraktsiooni aseesimees Sirje Endre lisas fraktsiooni pressiesindaja teatel, et Isamaaliidu arvates peab kultuuriraha jagamine ka edaspidi jääma kultuuriinimeste endi otsustada.

«Samal ajal tuleb igati vältida bürokraatia kasvu, tagada Kultuurkapitali efektiivne juhtimine ning selle aruandlus eraldatud summade kasutamise kohta,» lausus Sirje Endre.

Ka kultuuriministeerium ei andnud 4. augustil kooskõlastust rahandusministeeriumis valminud uuele alkoholiaktsiisi seaduse eelnõule, mis lõpetaks kultuuri ja spordi toetamise alkoholiaktsiisist.

Kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa ütles toona, et esmalt tuleb niigi kindlusetutele loomeinimestele selgitada, mispärast on Kultuurkapitali rahastamise muutmine hea.

Rahandusministeeriumi idee ei ole rahandusministeeriumi nõuniku Daniel Vaariku sõnul mitte Kultuurkapitali rahastamist lõpetada, vaid leida selleks kindlam tuluallikas, mida aga kindlasti ei ole niigi halvasti laekuv alkoholiaktsiis.

Kultuuri ja spordi toetamise alkoholiaktsiisist lõpetab rahandusministeeriumis valminud ja praegu kooskõlastamisel olev uus alkoholiaktsiisi seadus.

Aktsiis laekub praegu kooskõlastamisel oleva eelnõu järgi kogu ulatuses riigieelarvesse ilma protsentuaalsete eraldisteta kultuuri ja spordi edendamiseks.

Autor: BNS

Hetkel kuum