Arvuti klaviatuur Motorola telefonis

Indrek Kald 26. aprill 2001, 00:00

Siiski püüab telefon oma atraktiivse välimuse tõttu kohe pilku. Klapi avades selgub, et disainilt mänguasja meenutav seade sisaldab suurt ekraani ja klaviatuuri 45 klahviga. Seda on küll poole vähem arvutiklaviatuuriga võrreldes, kuid telefoni juhtimiseks ja lühisõnumite (SMS) kirjutamiseks piisavalt.

SMSi kirjutamisel avaldubki põhiline uue telefoni eelis ? enam pole vaja toksida 3-4 korda ühte klahvi. Siiski tuleb täppidega tähtede sisestamiseks ja teatud sümbolite saamiseks vajutada alt+space ning vajalikku klahvi kuni seitse korda. Samuti mahub kogu SMSi 160tähemärgine tekst korraga telefoni ekraanile, mis samuti hõlbustab lühisõnumi abil ühenduse pidamist. Seitse rida teksti korraga ekraanil, igas reas 27 tähemärki on piisav mobiiltelefoni sõnumitega opereerimiseks.

Kuna telefone hakkab müüma Q GSM, siis on selle aparaadi muretsemine eriti kasulik Q poolt mõne nädala eest tutvustatud vestlusteenuse elik chat?i kasutamiseks.

Samuti võimaldab uus mudel mobiilse interneti (WAP) paremat kasutamist, seda samuti suure ekraani tõttu. Plusspunkte teenib telefon ka klaviatuuri ülesehituse eest, tähed on järjestatud igale arvutikasutajale tuttava nn qwerty-standardi alusel.

Samas ei ole Motorola ikka loobunud mõnedele olulisematele funktsioonidele otseligipääsu andmisest eraldi klahvi abil. Teised mobiilitootjad ei paku telefonil eraldi klahvi lühisõnumi lugemiseks ja teist klahvi SMSi kirjutamiseks.

Toode sobib noortele, kes saadavad ja võtavad vastu palju lühisõnumeid, lisaks kasutavad WAPi ja chati-teenust. Nooruslikule kasutajale viitab ka telefoni välimus, nimelt toodetakse seda kolmes eri värvitoonis ja läbipaistva korpusega. Telefoniga saab kõnesid ka salvestada, seejuures mõlemaid osapooli, millist võimalust ei paku sugugi kõik salvestusseadmetega mobiilid. Samuti saab kasutada häälvalimist 25 mobiili mälus oleva numbri kohta.

Kui varasemate Motorola mudelitega oli probleem, et see salvestas nii vastatud kui vastamata kõned ühte nimekirja, siis uus telefon suudab neil vahet teha.

Sarnaselt paljudele teistele mobiilidele võimaldab see mudel ise helinat komponeerida, kasutades 35 nooti ja kolme oktaavi. Meloodiat saab SMSi teel saata ka teistele Motorola omanikele.

Motorola V100 sisaldab kolme mängu, millest üks nimega Bricks on tuntud kümne aasta tagustest personaalarvutitest. Telefonis on ka äratuskell ja kalender. Sisenevast kõnest annab märku vibrasignaal.

Telefoniga rääkimiseks tuleb see ühendada kõrvaklapi ja mikrofoniga, sest eraldi kuularit ja mikrofoni aparaadil ei ole. Seega peab selle Motorola mudeli omanik kasutama pidevalt käed-vabad seadet.

Telefon kinnitub vöö külge plastmassist hoidiku abil. Kui telefon on vööl ja siseneb kõne, siis ei pea teda sealt ära võtma ega klappi avama ? vastata ja kõnet lõpetada saab ka aparaadi välisküljel oleva nupu abil.

Telefon ei paku eesti- ega venekeelset menüüd, küll aga inglise keelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing