Bensiinitarbija maksab hinnasõja kinni

Viktoria Korpan 06. juuli 2001, 00:00

Äripäeva analüütik Tõnis Oja nentis, et bensiini hind Rotterdami sadamas on kuuga langenud 40 protsenti, oluliselt ei olnud selle ajaga kerkinud ka dollari kurss, millele kütusemüüjad tavaliselt seoses hindade tõstmisega viitavad. ?Kütusemüüjate marginaalid, mis aprillis-mais olid nullilähedased, on kerkinud 1,5?2,5 kroonini liiter,? ütles Oja.

ASi Statoil Eesti peadirektor Epp Kiviaed ütles, et bensiinihinnad Statoil Eestis sel nädalal ei lange.

?Bensiini hind Statoili tanklates pole langenud hulgihinna odavnemisele vaatamata, sest praegu müüakse tanklates veel kalli hinnaga ostetud bensiini,? sõnas ta.

ASi Neste Eesti jaemüügijuht Artur Praun ütles, et ei saa väita, et hinnalangust pole Neste jaamades oodata. Bensiini hind on Neste automaatjaamades odavam, kui oli mehitatud tanklas.

Alexela Oili juhatuse esimees Heiti Hääl ütles, et tema juhitav firma langetab tanklates bensiini hinda sel juhul, kui seda teevad Alexela konkurendid. ?Kui viimast kaks nädalat mitte arvesse võtta, müüdi Eestis bensiini odavamalt kui sisse osteti. 5,5 kuu jooksul kaotatud raha tuleb tagasi saada.

Alexela tanklates müüakse piiritusest toodetud bensiini 95 E, mida ostetakse Hääle sõnul juba sama palju kui traditsiooniliselt toodetud bensiini.

ASi Shell Eesti jaemüügijuht Riina Aamisepp nentis, et firmal ei ole plaanis langetada bensiini jaemüügihindu Shelli tanklates. ?Praegusel hetkel ei ole plaanis teha muudatusi,? lausus Aamisepp.

Suurematest tanklakettidest pakkus üleeile bensiini kõige odavamalt Hydro Texaco, mille jaamades maksab 95 bensiin 10,15 krooni liiter.

Neste automaattanklates on 95 bensiin hinnaga 10,20 krooni, Shellis 10,45 krooni. Alexela Oili tanklad pakkuvad 95 bensiini hinnaga 10,90 krooni, piiritusebensiini 95 EE hinnaga 10,40 krooni. 95 bensiin maksis Statoili jaamas 10,45 krooni.

Hydro Texaco Eesti tegevjuht Andres Kivistik rääkis, et teiste tanklakettidega võrreldes on Hydro Texacot juhtival ettevõttel väiksemad kulud ning bensiini müüakse väiksema marginaaliga.

Kivistik ei osanud öelda, kas on oodata, et bensiini jaemüügihinnad langevad. ?Raske öelda, näiteks esmaspäeval oli bensiini hind Rotterdamis jälle natuke tõusnud,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing