Hea lahendus laovarude vältimiseks jäi eile leidmata

ÄP Online 20. jaanuar 2004, 00:00

?On raske öelda, kumb on õigem, kas trahv või maks,? lausus Alajõe. Majanduslikku valu teeb maks vähem, sest maksuosa saab turult tagasi, rääkis ta. ?Kuid see on teoreetiline valik. Me ei saa karistada ettevõtjat selle eest, et tal on tänavu suurem suhkru laovaru kui eelmine aasta või tuleval aastal.?

Rahandusministeerium pooldab laovarude soetajate trahvimist, justiitsministeerium aga varude maksustamist. Trahviraha aga ei kataks Euroopa Liidu poolsest trahvist tekkivat eelarveauku.

Majandusministeeriumi hinnangul ei tule samas kõne alla, et riik konfiskeerib kõik leitud ebanormaalsed varud, nagu praegu seaduseelnõud võimaldavad, ning paneb eelarveaugu täitmiseks omastatud vara müüki. Kus probleemsed suhkruvarud asuvad, ei osanud Alajõe öelda. Ta avaldas arvamust, et tõenäoliselt teab nende asukohta ja soetajaid põllumajandusministeerium.

ÄP küsitletud suurtootjad suhkruvaru soetanud ei ole, sest säästavad käibevahendeid.

Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu ja karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu esitatakse neljapäeval valitsuse istungile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing