Internet laseb kliendil saadetise teekonnal silma peal hoida

Rodion Põder 27. jaanuar 2004, 00:00

Järelevalve süsteem. Track&Trace ? üheks tegevuse suunaks, mille arendamiseks maailma suurimad kompaniid-vedajad aega ja raha investeerivad, on saadetise asukoha järelevalve süsteem ehk Track & Trace. Süsteem seisneb selles, et iga kompanii klient saab pärast saadetise ärasaatmist vaadata internetist saadetise asukohta. Firma koduleheküljel saab klient informatsiooni selle kohta, kus asub saadetis ning arvutada välja selle kohalejõudmise aja.

Süsteem on kliendi jaoks lihtne. Saatelehelt leiab ta koodi, mis internetis otsinguvälja sisestatakse. Kuvatav info näitab viimase registreeritud punkti, mille saadetis viimati läbis.

Maailma gigandid postivedude valdkonnas annavad kliendile välja informatsiooni 14 võimalikust saadetise asukoha etapist online?i režiimis.

Eesti kohalikud kompaniid pakuvad saadetise mitte rohkem kui nelja asukoha jälgimist. Sellest hoolimata aitab jälgimise süsteem kindlaks määrata, kuhu ja kui kauaks saadetis toppama jäi.

Triipkoodilugejate kasutamine. Triipkoodilugejate kasutamine on saadetise jälgimise süsteemi funktsioneerimise põhiosa. Kaupa vastu võttes saavad kaubad ribakoodi ja seda edaspidi transpordiahelas skaneerides jääb saadetisest jälg infosüsteemi. Nii muutub saadetise teekond kliendi jaoks jälgitavaks.

Saadetise saamise kinnitamine e-posti teel. Postikompaniid kasutavad tavaliselt saatelehte saaja allkirjaga. Saatjat saab saadetise edastamisest teavitada ka e-posti teel. See teenus teatab kliendile sellest, et töö on lõpetatud. Peale selle on uuendus hea vahend raamatupidamise töös, kui kasutada seda koos alljärgneva teenusega.

Arve e-posti teel. Seaduse kohaselt saab raamatupidamises nüüd kasutada ka elektrooniliselt esitatud arveid. See soodustab rahaliste vahendite kiiremat liikumist ja kompanii töötempo tõusmist. Kui saadetisel ja arvel on samasugused numbrid, siis koos veosega saab klient ka raamatupidamisdokumendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing