BREM viib majahaldajaid ühe firma alla

Anne Oja 30. aprill 2004, 00:00

BREM Kinnisvarahoolduse OÜ juht Vello Mäesepp ütles, et juuniks plaanib BREM lõpetada seitsme majahaldusfirma ühendamise BREM Kinnisvarahoolduse OÜ alla. Varasemate haldusfirmade asukohta jäävad BREMi piirkondlikud teenindusbürood.

Mäesepp lausus, et haldusfirmade ühendamisel hoiab BREM kokku kulusid ja koondab kontoritöötajaid, kelleks on 20?30 arvutispetsialisti ning raamatupidajat. Töömehi koondamine ei puuduta.

?Usume, et tänaseks on kõige keerulisemad ajad möödas ning äri hakkab tavalistele rööbastele minema. Oleme jõudmas nn nullpunkti,? ütles Mäesepp.

?Kuna ühistute turg kasvab oodatust aeglasemalt, oleme sisenenud aktiivselt suurte büroohoonete haldusturule,? ütles Vello Mäesepp. Tema sõnul kasvatas BREM sel aastal hüppeliselt koristusteenuse käivet. Suurimad kliendid ses valdkonnas on Elektriraudtee, Edelaraudtee, olümpiakomitee ja Tallinna linnavalitsus.

Esimeses kvartalis oli BREM Kinnisvarahoolduse käive 21,3 miljonit ja kasum 74 000 krooni. Millise konsolideeritud tulemusega lõpetas BREM möödunud majandusaasta, ei soovinud Mäesepp täpsustada.

2003. aasta lõpu majandusseisu ei avaldanud eile ka mullu suvel negatiivse omakapitali tõttu saneerimist alustanud Minu Vara, mille juht Monika Salu ütles, et kuuest ettevõttest koosneva kontserni viimase üheksa kuu konsolideeritud käive oli 176 mln krooni ja kasum 518 000 krooni. ?Loodame juunis lõppeva majandusaasta käibeks üle 200 mln krooni ja kasumit,? lisas Salu.

Plussi tulekuks koondas Minu Vara mullu 137 töötajat ning vaatas üle teenuste ja klientide nimekirja. Ettevõtte selgituse kohaselt väheneb käive võrreldes varasemaga muu hulgas ka seetõttu, et Minu Vara loobus pakkumast uutest teenindusstandarditest madalama kvaliteediga teenust.

Et ASi Minu Vara omakapital vastaks äriseadustikule, paigutasid kontserni omanikud eelmise aasta lõpus Minu Varasse 17 mln krooni.

Metro Haldus OÜ juht Andry Krass ütles, et suhtub BREMi ja Minu Vara saneerimisse skeptiliselt. ?Neli-viis tegevusaastat peaks olema piisav aeg, et tulemust näidata. Kui aga saneerimine õnnestub, läheb teistel haldusfirmadel uute klientide leidmine keerulisemaks,? lausus Krass.

Krassi sõnul otsisid BREMi ja Minu Vara kliendid uusi haldajaid peamiselt 2002. aastal ja 2003. aasta esimesel poolel. Tänaseks on tugevamad ühistud haldajat vahetanud.

Mullu juuni seisuga oli AS Minu Vara 250 mln kroonise aastakäibe juures 20,7 mln krooniga kahjumis. Äriregistrile esitatud majandusaasta aruande põhjal oli ettevõtte omakapital 15,3 mln krooniga negatiivne.

Kui BREM üheksa majahaldusfirmat linna käest 2001. aastal ostis, ulatus elanikkonna võlg 80 miljonile kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing