Pirita luksusmaja arendaja sõdib kohtus krohvipaigaldajaga

Anne Oja 28. mai 2004, 00:00

Sel esmaspäeval arutas Tallinna linnakohus Pirita tee 26f maja krohviga katnud Lindremi hagi, kes nõuab Onix Investilt 1,4 miljonit krooni. See on viimane osamakse 6 mln kroonisest fassaadikrohvimistööst, mis valmis mullu suvel.

Mineraalkrohvi seinapanekut nõudis kõrghoone ehituse käigus tuletõrje- ja päästeamet, kellest sõltub, kas uusehitis saab kasutusloa. Lindrem kooskõlastas materjalivahetuse Onix Investi objektijuhiga, kuid kirjalikku dokumenti ei vormistatud.

Lindremi juhi Jaak Puskari sõnul tunnistas Onix Invest eelmise aasta sügisel võlga. Raha aga ei laekunud, kuna tellija leiutas maksmata jätmiseks n-ö vettpidava põhjenduse. Nimelt tulid Onix Investi omanikud Kalmer Kriisa ja Raoul Juhanson välja väitega, et Lindrem asendas projektikohase krohvi salaja.

Omanikke esindav Advokaadibüroo Paul Varul vandeadvokaat Mikk Lõhmus ütles kohtus, et tellija hinnangul võib mineraalkrohv seintelt maha kukkuda juba esimeste sügistormidega. ?Seetõttu ei saa tellija töövõtjale enne maksta, kui pole muudetud garantiitingimusi. Oleme jätkuvalt seisukohal, et Lindrem rikkus lepingutingimusi, kui paigaldas lepingus mitte kokku lepitud materjali. Lindrem ise soovitas ja kiitis enne lepingu sõlmimist polümeerkrohvi,? põhjendas Lõhmus.

?Elame paremini kui kunagi varem,? kommenteeris Lõhmus Onix Investi võimalikke makseraskusi ettevõtte juhtide asemel. Lõhmuse sõnul on ettevõtte bilanss hetkel 22 mln krooniga kasumis ning plussis lõppes ka möödunud aasta. Onix Investi käivet ja mulluseid majandustulemusi Lõhmus aga ei avalikustanud.

Negatiivse omakapitaliga Onix Invest teenis 2002. aastal kahjumit seetõttu, et ostis aktiivselt kokku kinnistuid, rääkis Lõhmus. Milliseid ja kui palju, keeldus Lõhmus ütlemast. ?See on ärisaladus,? vastas Lõhmus.

Kõrghoonele katust paigaldanud firma K-Kate juht Tiit Paalberg ütles, et tänaseks on Onix Invest neile võla ära maksnud. ?Pidime saama augustis-septembris, saime veebruaris,? rääkis Paalberg.

?Ma ei tahaks seda teemat üldse kommenteerida,? vastas Kontek Int juhatuse liige Mart Urbas küsimusele, kas Onix Invest pidas maksetähtaegadest kinni.

Elektritsentrumi Sisetööd juht Veiko Valdmets märkis: ?Raske on olnud, kuid saame hakkama.? Praegu Onix Invest Elektritsentrumi Sisetöödele võlgu ei ole. Alltöövõtja lõpetab ehitust korteri-paari haaval ning kirjutab arvetele korraga väikesed summad.

Kõik korterid majas on müüdud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing