Romantiline suveteater Udrikul viimaseid päevi

Christel Karits 16. juuli 2004, 00:00

Peet Vallaku "Relvad vastamisi"

16.07.-18.07. Udriku laiul, Liivi lahes, Saaremaa külje all

Esimene paat Kübassaare sadamast väljub 13.30 laiu poole ja esimene paat tagasi laiult Saaremaale alustab sõitu 18.30.

Lavastaja: Eva Klemets (Linnateater)

Kunstnik: Jaanus Laagriküll

Muusika: Triin Vallaste

Näitlejad: Karol Kuntsel (Ugala), Gert Raudsep (Ugala), Carita Vaikjärv (Ugala),

Mart Koldits (Linnateater)

Pileteid on piiratud kogustes saada veel 17. ja 18. juuli etendustele. Piletid saadaval piletilevi müügikohtades. Hind 495 kr.

www.fixideed.ee

"Relvad vastamisi" Udrikul laseb linnainimesel hetkekski igapäevarutiinist välja tulla ning tutvustab kultuurihuvilistele veel üht tükikest Eestimaast.

"Ootusärevusega saabumine Kübassaare sadamasse, meri sillerdab päikse käes ja paadimehed ootavad, millal saab publiku paati võtta ning laiu poole tüürida. Kiikan paadikese poole ja kalamees Andres naeratab muhedalt oma meremehesärgis -ehe kalamees, saaremaa mees," kirjeldab Minni Nool etenduse algust.

"Paadisõit algab ning mõneteistkümne minuti jooksul jõuame laiule. Jalad vette ning paadist laiu poole punuma. Milline tore ja vabastav tunne - loodusesse ja ära tsivilisatsioonist. Laiul võtavad meid vastu juba tegelased etendusest ning Karol Kuntsel, pajatab lugusid laiust ja juhatab meid kenasti õigele teele. Teekond täis üllatusi, mis lisavad kogu üritusele saladuslikku hõngu, jätkub kadakate vahelt taluõueni - ainsa majakani laiul, kus puudub elekter.

Valime endale sobilikud tekid ja kohad ning siis saame osa Pärtli, Kaarli ja Ellu tegemistest. Esimest korda saan suveetendust nautida muru peal, tekk kõhu all ning päike ägedalt silma vaatamas."

Lugu ise on lihtsalt öeldes armastusest. Mees, saades teada, et on juba pool aastat elanud sarvekandjana, loobub koheselt oma naisest teise mehe kasuks. Ent kuna elatakse ühel territooriumil, puudub nii ühel kui teisel võimalus ära minna. Mees otsustab naise surnuks kuulutada ning korraldab matused, paludes asjaosalistelt ( sedapuhku etendusse kaasatavalt publikult)lahket osavõttu.

Peielauas esitatakse kolmanda mehe monoloog sellest, kuidas inimestel on võimalik üksteist aidata - kuid mitte mõista.

Etenduse jaoks tuleb varuda terve päev. "Relvad vastamisi" algab laiule mineku hetkest ja lõppeb Kübassaare sadamasse naasmisega. Suveteater kestab koos ülesõiduga orienteeruvalt 6-7 tundi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing