Äripäeva töötajad Lennart Merist

ÄP 15. märts 2006, 00:00

Väinu Rozental, reporter
Lennart Meri raamatud "Hõbevalge" ja "Hõbevalgem" panid mind esimest korda tõsiselt mõtlema, kust me, eestlased, tuleme ja kes me oleme.

Tõnis Oja, börsitoimetuse juht
Lennart Meri valimisega presidendiks 1992. aastal valiti ka Eesti liikumise kiirus tänapäevasesse demokraatlikku ühiskonda.

Tõnis Arnover, välisuudiste toimetaja
Nagu enamikul meist, kes me oleme elanud totaalses ühiskonnas, tuli ka Lennart Meril teha ilmselt oma kompromisse, aga Eesti riigile olulisel hetkel ilmutas ta suurt riigimehelikkust, mis aitas taastada Eesti väärikuse ja koha Euroopa rahvaste peres.

Martin Hanson, reporter
Lennart Meri suutis kiiresti ja šarmantselt platseerida Eesti maailmakaardile kohe pärast seda, kui Eesti oma piirid tagasi sai. Kui poleks olnud tema kiiret tegevust ja lobitööd, oleksime täna tõenäoliselt samas seisus kui Gruusia, Valgevene või Armeenia.

Liivi Kedelauk, käsiraamatute osakonna juhataja
Lennart Meri oli taasiseseisvumisjärgse üleminekuaja õigeim riigipea.

Romet Kreek, börsianalüütik
President Meri juhtis Eesti edukalt läbi kariderohke ajastu.

Monica Raud, Sisustaja toimetaja
Silmapaistev isiksus, president, kelle üle võis ja võib uhkust tunda."

Kaja Koovit, BBNi tootejuht
Lennart Meri jääb meelde kui isikupärane visionäär, kes julges ja suutis mõelda ning unistada tõeliselt suurelt, tõstes meid taas tuhast.

Meelis Mandel, uudistetoimetaja
President, kelle tõelisest väärtusest ja rollis Eesti edule alusepanijana saab aru alles aja kulgedes.

Piret Paabusk, seminaride ja konverentside osakonna juht
President Lennart Meri hindas kõrgelt eetilisi väärtusi nii üksikisiku kui ka riigi tasandil ja andis selleks isiklikku eeskuju.

Kadi Heinsalu, uudistetoimetaja
Minu jaoks tähendas Meri eriti palju kirjanikuna. Tema "Hõbevalget" ja "Hõbevalgemat" ülikooli ajal lugedes sattusin suurde vaimustusse ja isegi segadusse, sest need raamatud olid vist esimesed esseeromaanid, mida lugesin, ja tekitasid seda tüüpi kirjanduse vastu isu, mis siiani püsib. Mina kõrvutaks Meri nende teoste puhul Uku Masinguga.

Kristi Malmberg, uuriva toimetuse toimetaja
Lennart Meri - ekstravagantne ja ettearvamatu, terava mõistuse ja vaheda keelega - president, kelle kõnesid rahvas tõepoolest kuulas, vaikselt ja tähelepanelikult.

Aili Sandre, arvamustoimetaja
Olin koos mitme teise Eesti ajakirjanikuga aprillis 1995 Strasbourg'is, kus president Lennart Meri pidas Euroopa Nõukogus tähelepanuväärse kõne ning vastas riikide esindajate küsimustele nende emakeeles. Mäletan siiani, kui uhke ma olin, et see kõneleja on Eesti president. Ja just Lennart Meri. Äärepealt oleks võinud seal seista üks teine mees.

Ingrid Sieberk, Äripäev.net juht
Ettearvamatu ja salapärane inimene. Isiklik kokkupuude ajast, kui korraldasime konverentsi, kus peaesinejaks oli Bill Clinton. Viimse hetkeni oli arusaamatu, kas ja kuidas osaleb üritusel härra Meri. Ta tekitas siis ikka korraldajatele meeletut peavalu. Tuleb, ei tule. Osaleb õhtusöögil, ei osale...

Villy Paimets, reporter
Mina sain ükskord vanalinnas jalutades tõelise üllatuse osaliseks - vastu tuli tol ajal veel ametis olev president Lennart Meri, ihuüksinda! Ühtki turvameest ei paistnud ka kaugemal olevat. Hiljem kuulsin, et tal oligi kombeks aeg-ajalt turvameeste eest ära põgeneda ning lihtsalt veidi ringi jalutada...

Mati Feldmann, arvamustoimetaja
Käisime keskkoolis kogu klassiga vaatamas Lennart Meri etnograafilisi filme "Linnutee tuuled" ja "Veelinnurahvas" - Meril oli suur mure soome-ugri ja uurali rahvaste hääbumise pärast. Mäletan ühte lauset: "Viimane kamass räägib kamassi keelt veel ainult jumalaga."

Ülle-Marie Kalda, veebikeskuse juht
Lennart Meri jääb kahtlemata mõõdupuuks, kelle järgi hakatakse hindama kõiki nii olevaid kui tulevaid presidente. Ta oli mitte ainult poliitik, keda imetlesid ja austasid tema vastasedki, vaid ka kirjanik, teadlane, filmimees - erudeeritud ja särav isiksus.

Igor Rõtov, Äripäeva peatoimetaja
Lennart Meri süstis meisse endisse ja kogu maailma usku, et Eesti võib olla täisväärtuslik riik. Tema soov on täitunud.

Allan Soon, Delovõje Vedomosti peatoimetaja
Tarkus ja elutarkus on olulisimad jooned, mis iseloomustavad president Lennart Merit. Olgu need omadused meie poliitikutele ja rahvale märksõnadeks, kui hakkame valima järgmist presidenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing