Tallinn ja Tartu tahavad hasartmänguseadust muuta

ÄP 28. märts 2006, 00:00

Oma pöördumises tunnevad Tallinna ja Tartu linnavõimud muret hasartmängukohtade rohkuse ja hasartmängude paratamatute mõjude pärast.

Tallinn ja Tartu tegid ettepaneku muuta hasartmänguseadust nii, et kohaliku omavalitsuse üksuse volikogu saaks õiguse kehtestada oma haldusterritooriumil piirkonnad, kus hasartmängu mängukohtade avamine on keelatud.

Samuti peaks seadus käsitlema mängukohti erinevalt, lähtudes mängulaudade olemasolust, ning kehtestama neile erinevad nõuded. Ka tegid nad ettepaneku suurendada minimaalset mänguautomaatide arvu neis mängukohtades, kus hasartmänge korraldatakse ainult mänguautomaatidel.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu direktori Tõnis Rüütli sõnul on Tallinna linnapea Jüri Ratas välja pakkunud kohtumise nendega 18. aprilliks.

"Mõjub üllatavalt, et problemaatika, milles linnaisad alles on soovi avaldanud aruteluks, leidub juba peaministrile saadetavas kirjas," nendib Rüütel.

Tõnis Rüütli sõnul soovib linn praegu n-ö blanko-vekslit, et kohalik omavalitsus saaks igal üksikul juhul otsustada reeglite üle, mida ühele legaalselt tegutsevale majandusvaldkonnale rakendada.

Kasiinosõltlaste infokeskuse andmetel on Eestis ligi 25 000 hasartmängusõltlast, mis teeb 2,4% elanikkonnast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing