See maagiline 123,61 krooni

Romet Kreek 11. aprill 2006, 00:00

Eesti Telekomile on märtsi alguses justkui oluliseks tasemeeks kujunenud 123,61 krooni (7,90 eurot). 7. märtsil rauges just seal Eesti Telekomi aktsia tõus.

Aprillis puhuvad aga teised tuuled. Juba märtsi lõpus tõusis Eesti Telekomi aktsia hind sellest tasemest kõrgemale. Aprillis on 123,61 krooni olnud aktsiale kaitseks. 6. aprillil peatus aktsia hinna langus just sellel joonel. Sealt toimus veel väike tõusukatse, kuid eile prooviti sellel numbril taas aktsia tuge. Kuigi ma tavaliselt pigem arvan, et tasemed on olulised, siis seekord usun, et aktsia hinnalangust see tase ei peata. Põhjuseks on dividendi maksmine, mille tagajärjel aktsia hind kukub. Kui eelmisel aastal maksis Eesti Telekom aktsionäridele 8 krooni dividendi aktsia kohta, siis sel aastal pole firma veel dividendiettepanekut teinud. Telekomi eilseks langusprotsendiks kujunes 0,25 ja käibeks 3,9 mln krooni.

Tallinna Vee aktsia hind tõusis eile 2,9 mln kroonise käibega 1,11 protsenti, 227,19 kroonile (14,52 eurole). Tallinki aktsia hind langes 0,22 protsenti, 71,50 kroonile (4,57 eurole). Aktsiaga tehti 59 tehingut ja 4,5 mln kroonine käive.

Suurima käibega oli Merko Ehituse aktsia, mille hind tõusis 0,23 protsenti, 273,03 kroonile (17,45 eurole). Aktsia käive oli 5,2 mln krooni. Merko Ehituse aktsiale võis avaldada positiivset mõju eilses Äripäevas ilmunud lugu Merko Lasnamäe-tühermaa ärist Tallinna linnaga, aga ka uudisteagentuuris Bloomberg eile ilmunud ülevaatlik lugu Merko Ehitusest.

Kuigi Bloombergi loo alatoon on eriti pealkirja näol pigem negatiivne, leidub loos ka positiivset. Kulude kasv võib piirata ettevõtte kasumit ning Euroopa liidu parim kinnisvaraturg võib näidata jahtumise märke. Need on vaevalt uudised kohalikule investorile, kuid kes teab, kuidas seda suurte Lääne investorite poolt vastu võetakse. Positiivsena saab tõlgendada seda, et ettevõte rääkis natuke oma plaanidest. Ettevõte püüab rohkem kasvada Lätis-Leedus, mis pole kah uudis. Uudiseks on see, et ettevõte räägib võimalusest laieneda ülevõtmise teel. Näiteks Lätis ja Leedus pole Merkol teedeehitusega seotud ettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing