15.-17. jaanuarini koos peaminister Andrus Ansipiga Ukrainat külastanud Eesti Põlevkivi juhatuse liikme Erik Väli sõnul oli visiit väga edukas, sest sõlmiti rohkelt uusi kontakte. "Kui varem ostsime seadmeid peamiselt vahendajate kaudu, siis nüüd sõlmitud otsekontaktide tõttu saame neid osta soodsamalt," nimetas Väli ühe saavutuse.
Väli ütles, et sai ukrainlastelt kutse alustada geoloogilisi uuringuid Karpaatides, kus on miljarditesse tonnidesse ulatuvad põlevkivivarud. "Sellest mõttest võib tulevikus tulla lausa kahe riigi vaheline laiaulatuslikum koostöö," märkis ta.
IT-firma Helmes nõukogu juhi Jaan Pillesaare sõnul kaalub Ukrainasse investeerimise võimalusi mitu tema osalusega ettevõtet. "Peaministri delegatsiooni koosseisus on õigete inimesteni jõudmine tulemuslikum kui üksi üritades," selgitas ta. Ukrainasse investeerimisel võivad tema sõnul lisaks bürokraatiale probleemi tekitada lääneliku juhtimiskogemusega juhtide suur puudus ja mõnede kaupade-teenuste kõrged hinnad.
Ka ringhäälinguettevõtte Levira juhatuse esimehe Mart Einpalu sõnul tasub Ukrainasse investeerimisel olla kaalutlev. "Kindlasti on Ukrainasse laienedes vaja arvestada paljude eripärade ja riskidega, aga ka sellega, et olgu Eesti ettevõte milline tahes, Ukraina turul pole ta isegi mitte gasell, vaid tavaline putukas," ütles Einpalu.
Paldiski Sadamate ASi juhatuse esimees Robert Antropov ütles, et eesmärk on tekitada Ukrainast transpordikoridor läbi Eesti.
Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand kohtus Ukrainas potentsiaalsete investoritega. "Omalt poolt propageerisime võimalusi kaubavahetuseks Skandinaavia - Ukraina (ja sealt lõunapoolsemate riikide) teljel, mille vastu näis olevat arvestatavat huvi," kommenteeris Kaljurand.
Viru Keemia Grupi juhatuse esimehe Janek Parkmani sõnul on Ukraina tohutute võimaluste maa, lepinguid sellel visiidil siiski veel ei sõlmitud. "Kahe päevaga ei saa asjadest sotti," märkis ta. Lähiajal plaanib ta Ukrainasse naasta.
Seotud lood
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Viimased uudised
“Ilmselt siin sügisel võib uudiseid kuulda“
Hetkel kuum
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Sõidame superrikastele mõeldud särtsuautoga Eesti teedel
Tagasi Äripäeva esilehele