A. Le Coq läks Viru nime all maailma

Agnes Ojala 25. september 2007, 00:00

Viru on Eestis tuntud A. Le Coq Premium Extra nime all.

Londonis asuva Brand Independence Ltd brändijuhi Paul Baxendale'i sõnul on Viru õlu Suurbritannias hästi müügiks läinud ja seda võib praegu leida paljudest sealsetest kvaliteetsetest baaridest ja restoranidest, eriti Londonis.

"Kuigi õlle poodidesse müügilepaiskamine ei olnud prioriteet, on Tesco Viru vastu tõsist huvi tundnud ja meil on hea meel sellele turule tulla just nii suure jaemüügiketi abil," ütles Baxendale.

A. Le Coq Premium Extra, mida Inglismaal müüakse Viru nime all, võiks saada Eesti suurimaks ekspordiartikliks, arvab Baxendale.

Baxendale avastas Viru õlle oma partneriga Eestis käies. "Leidsime õlle, millel on ainulaadne pudel ja mis on hea kvaliteediga, ning otsustasime seda teise nime all Inglismaal müüma hakata," jutustas ta.

"Kontseptsiooni töötasid välja inglased. Meie täidame lihtsalt tellimust," ütles A. Le Coqi juht Tarmo Noop, lisades, et Viru õlu ei ole isegi mitte A. Le Coqi enda kaubamärk.

Viru nime panid partnerid Baxendale'i õllele seetõttu, et see seostub õlle päritoluga ja et tegemist on lihtsa kahesilbilise sõnaga, mis on hääldatav enamikus keeltes.

Turustajatel on plaanis õllega kogu maailm vallutada. Seni on õlut edukalt müüdud Inglismaal, peagi jõutakse Itaalia, Mosambiigi ning Lõuna-Aafrika Vabariigi turule.

Samuti on läbirääkimised pooleli prantslaste, hispaanlaste, portugallaste ja Hongkongi ning Singapuriga Kagu-Aasias.

"Loodame, et saame kõikjal hea vastuvõtu. Kunagi võiks Viru õlu olla lausa Eesti suurim ekspordiartikkel," ütles Baxendale.

Tema sõnul võiks Eesti joogist saada konkurent kas või praegustele üleilmse õlleturu hiiglastele: Heinekenile, Carlsbergile või Stella Artois'le.

AS Viru Õlu on positiivselt üllatunud, et Eesti suuruselt teine õlletootja A. Le Coq on otsustanud alustada oma toodangu eksporti Viru õlle nime all.

"Konkurendi toodetud õlu teeb Viru kaubamärgi inglastele tuttavaks ja mõjub eelreklaamina hästi eelkõige nendele inglastele, kel Eestisse asja. Kindlasti on Eestisse sõites tore tuttava nimega õllesid kauplusest eest leida. Ilmselt on Viru nimena usaldusväärne ja hea mainega," kommenteeris ASi Viru Õlu juhatuse liige Ott Licht konkurendi tegevust.

"Otse Viru nime kasutamist keelata ei saa. Eestis on mitmeid ettevõtteid, kes sõna Viru oma ärinimes kasutavad. Üllatas, et nime tahtis koos meiega kasutada teine õlletööstus."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing