Tuulikute tootja kiidab Eesti tuult

Katariina Krjutshkova 16. oktoober 2009, 00:00

"Eesti pole küll kõige suurem riik, kuid siin on väga hea tuul. Otsime kliente ka Lätist ja Leedust. Kui need maad kokku arvestada, on nad väga atraktiivsed," ütles GE Electricu regionaalne peadirektor Pierpaolo Mazza. Tema sõnul on neil Eestis olemas kliendid, kellega loodetavasti üsna pea lepingud sõlmitakse. Endiste hansapankurite tuuleparkide arendaja Freenergy nimi polnud suurfirma esindajale võõras.

"General Electric käis meil kontoris küll," ütles Freenergy juhatuse liige Kalle Kiigske. Tema sõnul alustavad nad järgmisel aastal nelja tuulepargi ehitamist. Tuulikute müüjad teevad oma pakkumise ja nende seast valitakse parim. Praegu ostavad nad Kiigske sõnul tuulikuid Saksamaa turuliidrilt Enerconilt.

GE Electricu käes on pool maailma tuulegeneraatorite turust. Tõsisem konkurent tuuleveskite tootjate seas on Siemens. "Nende sihtmärk on need, kes on midagi ikka ära teinud," ütles Kiigske.

Mazza rõhutas, et Eestis on olemas tasuvad tuuleparkide projektid, mille arendamiseks saaks raha nii pankuritelt kui ka teistelt investoritelt.

Arvestades planeeritavate tuuleparkide suurt hulka, peaks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi arengukavade kohaselt jõudma tuuleenergia osakaal järgmiseks aastaks kümne protsendini.

"Mõni aeg tagasi ei vaadanud keegi Balti riikide poole. Aga nüüd nad näevad, et nõudlus on tekkinud ja suuremad tegijad tahavad siin turgu haarata," lausus Kiigske. Ta lisas, et turule sisenemiseks peab GE Electric tegema agressiivse hinnapakkumise.

Eestis kavatseb 5-20megavatiseid tuuleveskeid tootma hakata masinaehitusfirma Konesko AS. Ettevõtte juhti Mart-Järvo Hirtentreud GE Electricu turuvallutusplaanid ei heidutanud. "Igaüks võib käia ja tahta müüa. On ju lätlased, soomlased, sakslased - kõik nad tahavad müüa," lisas Hirtentreu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing