Finantsinspektsioon kaotas kannatatuse

Kadrin Karner 25. august 2011, 00:00

Krediidipanga teatel see nende praktilist tööd ei sega, ühtlasi on nad ka ise omanikestruktuuri läbipaistvusest huvitatud.

Finantsinspektsioon on selle aasta algusest saadik uurinud Krediidipanga Küprose firmade taha varjunud omanikke.

"Kuna finantsinspektsioonile ei ole tänaseks tõsikindlalt teada, kes tegelikult kontrollivad Küprosel registreeritud ettevõtjatest Eesti Krediidipanga aktsionäre, ja esineb põhjendatud kahtlus olulise osaluse omandamise kohta, siis on finantsjärelevalve otsustanud nende ettevõtete hääleõiguse teostamise keelata," ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.

Malmsteini sõnul tähendab see, et segase taustaga aktsionärid Krediidipanga üldkoosolekul hääletada ei saa.

"Menetluse käigus leidis kinnitust Küprose ettevõtete võimalik kooskõlastatud tegevus, samuti tuvastasime, et finantsinspektsioonile teada olevad Küprose ettevõtetega seotud isikud ei pruugi olla lõplikud kasusaajad," selgitas Malmstein.

Hiljutine finantsinspektsiooni otsus keelata Krediidipanga Küprose omanike hääleõiguse teostamine ei sega kuidagi panga tööd ning Krediidipank on jätkuvalt huvitatud aktsionäride ringi läbipaistvusest, kinnitas pank Äripäevale.

Otsus panga majandustegevust ei mõjuta. Krediidipank teatas, et finantsinspektsiooni otsus ei oma panga igapäevasele majandustegevusele mingit mõju. "Mis tahes äriühingu aktsionärid osalevad äriühingu juhtimises üksnes üldkoosolekul hääleõiguse teostamise kaudu. Igapäevane majandustegevus toimub tavapäraselt panga juhatuse korraldamisel," selgitas pank.

Pank teatas, et neil, nagu igal teiselgi äriühingul, ei ole võimalik sekkuda aktsionäride ringis toimuvatesse tehingutesse. "Küll saame me kinnitada, et huvi Krediidipanga aktsiate ostmise vastu ületab müügihuvi."

Krediidipanga juhatuse esimees Andrus Kluge on varemgi kinnitanud, et pank on väga huvitatud aktsionäride ringi läbipaistvusest ja selle saavutamiseks tehakse praegu tõsist tööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing