Maksehäireregistri statistika andmetel on kõigi aktiivselt tegutsevate Eesti ettevõtete (53 733) maksehäirete summa 2011. aasta teisel poolel 58 miljonit eurot ning maksuvõlgade summa ligi 61 miljonit eurot.
Mõlemad võlgade summad vähenesid aastataguse perioodiga võrreldes vastavalt 8% ja 13,4%, teatas Krediidiinfo. Maksehäiretega ehk äripartneritele võlgu olevate ettevõtte arv vähenes 19%, peatudes 3 098 ettevõtte piiril. Maksuvõlgadega ehk riigile võlgu olevate ettevõtete arv vähenes aastaga 15%, jäädes 5 213 ettevõtteni.
Esmakordselt vähenes maksuvõlgadega ja maksehäiretega ettevõtete arv kõikides majandussektorites. Sama ei saa öelda võlgade summade kohta, mis eelmise perioodiga võrreldes neljas sektoris kasvasid. Selline olukord viitab juba võlguolevate ettevõtete võlakoormuse suurenemisele.
Maksehäirete summad suurenesid ehitus- (60%), hulgi- ja jaekaubandus (44%) ning põllumajandussektoris (16%). Maksuvõlgade summad kasvasid ehitus- (16%) ning haldus- ja abitegevuse sektoris (1%). Suurim maksehäirete summade vähenemine toimus finants- ja kindlustustegevuses (-86%) ning majutus ja toitlustussektoris (-58%).
Ettevõtete suuruse liigituse põhjal on võlgadega ettevõtete arvu vähenemine toimunud kõikides gruppides. Teistest kolm korda kiiremini kosuvad suurettevõtted.
Seotud lood
Kõrge krediidiriskiga ettevõtete arv on kõigi aegade madalaimal tasemel, moodustades aktiivsetest Eesti ettevõtetest 12%. Krediidiinfo andmeil kahanesid ka maksehäirete ja -võlgade summa..
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele