Tööõnnetuste arv on järsult kasvanud

25. juuli 2014, 14:52

If Kindlustuses registreeritud tööõnnetuste arv on viimasel viiel aastal kasvanud 60%.

Peamiselt on õnnetused töötajatega juhtunud ehitussektoris ning transpordivaldkonnas, sagenenud on ka tervishoiutöötajate tööõnnetused.

If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuhi Aune Pärna sõnul kasvab tööõnnetuste arv just suvel. „Suvel kasutatakse sageli noori hooajatöölisi ning praktikante, kes ei saa paraku vajalikku väljaõpet ja seetõttu sagenevad ka õnnetusjuhtumid. Samuti juhtub rohkem õnnetusi ka juba pikka aega ühes ametis olnud töötajatega, kelle töö on tänu suurele kogemusele muutunud rutiiniks ning kes ei pööra ohutusele enam piisavalt tähelepanu,“ sõnas Pärn.

Pärn lisab veel, et suuremad väljamaksed on püsiva puude ning surmajuhtumite puhul, kus töötajast jäävad maha alaealised lapsed, kelle täisealiseks saamiseni tuleb maksta töötaja keskmist palka.

Suurim tööõnnetuse puhul väljamakstud summa oli Ifis 149 000 eurot, keskmine kahju jääb 3500 euro juurde. Tööõnnetuse kahjud hüvitatab kindlustus töötajale või tema perekonnale juhul, kui tööandjal on tööandja vastutuskindlustus.

Möödunud aastal sai If 67 teadet tööõnnetustest, tänavu on poole aastaga teada antud 27 töötajaga juhtunud õnnetusest, neist üks lõppes töötaja surmaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2014, 14:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing