Äripäev • 30. september 2015 kell 9:43

Prokuratuur alustas Rein Kilgi Weroli suhtes kriminaalmenetlust

Ärimees Rein Kilk mullu kohtus seoses Weroli õlitehase pankrotiga.  Foto: Andras Kralla

Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.

Menetlus alustati Postimehe ajakirjaniku päringu alusel ning see puudutab ASi Werol Tehased ja Eesti Energia vahelist katlamaja tehingut.

Lõuna ringkonnaprokuratuur kinnitas Äripäevale, et ASi Werol Tehased ja Eesti Energia ASi vahelise katlamaja tehingu kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 209 lg 2 p 3 tunnustel.

Kahtlustatavana ei ole praegu kedagi üle kuulatud ning kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei.

Kuna menetlus on algusjärgus, ei saa prokuratuur praegu täiendavatele küsimustele vastata.

Umbes kaks aastat tagasi tuli välja, kuidas toonane Eesti Energia nõukogu liige kauples välja ligi viie miljoni eurose tehingu, millega riigifirma ostis Werolilt katlamaja ja ehitas sinna kõrvale elektrijaama. Postimees on kirjutanud, et Kilk lasi elektrijaamal Werolile külma ja sooja müüa, kuid arved jättis tasumata, kirjutas Delfi.

Eesti Energia sõlmis Weroliga lepingu 2011. aasta jaanuaris, kaks kuud hiljem sõlmiti ehitusleping. Eesti Energia veidi üle viie miljoni euro maksev koostootmisjaam Weroli tehase juures sai nurgakivi sama aasta suvel.

Ka peaminister Andrus Ansip on omal ajal tehingu hukka mõistnud ja pani imeks, et energiafirma maksis oma nõukogu liikmele Rein Kilgile „vana kuuri" eest veel üheksa miljonit krooni.

Kilk lahkus Eesti Energia nõukogust 2013. aastal.

Hetkel kuum