Eesti aadressi kasutav hämar maakler teeb peavalu üle maailma

Mike Tyson  Foto: Reuters/Scanpix

Mike Tysoniga seostatud väidetavalt Eesti aadressil tegutsev hämar maaklerfirma Trade12 teeb peavalu finantsjärelevalvele üle kogu maailma.

Äripäev kirjeldas märtsis, kuidas tuntud poksijat Mike Tysonit reklaamides kasutav ning mõne portaali väitel Tysonile kuuluv hämar firma väidab end tegutsevat Tallinnas Tornimäel.

Tegelikult on aga ilmselt tegu eksitava variaadressiga. Trade12 kuulub Briti firmale Global Fin Services Limited, mis omakorda on Marshalli saartel registreeritud firma Exo Capital Markets Limited allharu.

Juba siis oli ettevõte mitmel riigil närvi mustaks ajanud ning Kanada ja Venemaa regulaatorid firma keelanud, kuna laekus ohtralt kaebusi, et ettevõte ei maksa kauplejatele raha välja. Hoiatuse sai firma ka Uus-Meremaalt, muret on tundnud ka Itaalia inspektsioon Consob.

Mida aeg edasi, seda enam regulaatoreid Trade12 hukka mõistab. Märtsi lõpus andis hämara maakleri kohta hoiatusteate välja ka Eesti finantsinspektsioon, mille andmetel on ettevõte pöördunud Eesti elanike poole ja pakkunud neile investeerimisteenuseid.

"Trade12 veebilehte omav ja opereeriv Exo Capital Markets Limitedi filiaal Global Fin Services Limited, esitades tegevuskohana eksitavalt Eesti aadressi, ei oma investeerimisteenuste osutamiseks Eestis tegevusluba ja seega puudub tal õigus osutada investeerimisteenuseid Eestis," seisab hoiatusteates.

Mai lõpus saatis Trade12 kohta välja hoiatusteate ka Austraalia finantsinspektsioon ASIC. Ka nemad viitasid sellele, et firmal puuduvad vajalikud tegevusload ning tegu võib olla petuskeemiga, mis tegutseb finantsteenuste pakkuja kattevarju all.

Hetkel kuum