Ühispanga Rootsi omanik tutvub panga ja töötajatega

09. jaanuar 2001, 12:21

Ühispanga omaniku, Rootsi panganduskontserni Skandinaviska Enskilda Bankeni (SEB) president Lars Thunell on täna Eestis, tutvumaks Ühispangaga ja tutvustamaks selle töötajaile SEB strateegiat.

Tegemist on Thunelli esimese külaskäiguga pärast seda, kui SEB omandas lausenamuse Ühispangas. Ühispanga aktsiatest kuulub SEBle ligi 100%. Ühepäevase visiidi olulisemaks osaks on kohtumine Ühispanga juhatuse ja teiste võtmetöötajatega.

?Thunellil pole kuni tänaseni olnud veel juhust Ühispanga juhtkonda täies koosseisus kohata. SEB strateegia tutvustus Ühispanga töötajatele on visiidi tähtsaim märksõna ning kuni hilise pärastlõunani toimuvadki majasisesed kohtumised,? teatas Ühispanga esindaja.

Thunell heidab pilgu ka Ühispanga ja SEB ühisesse tütarfirmasse SEB IT Partner ning kohtub mõningate olulisemate Ühispanga klientidega.

Erinevalt oma eelmisest külaskäigust 1998. aasta novembris ei käi Thunell seekord Toompeal valitsustegelastega kohtumas ega külasta ka Eesti Panka ning rahandusministeeriumi.

Küll aga toimub õhtul Thunelli auks korraldatud vastuvõtt, kuhu on kutsutud peaminister, teised valitsusliikmed, keskpanga esindajad, saatkondade esindajad, päevalehtede peatoimetajad ja kliendid. Ka seal tutvustatakse lühidalt SEB strateegiat.

SEB grupis töötab umbes 20 000 inimest, neist pooled väljapool Rootsit. SEB on esindatud paarikümnes riigis üle maailma, koduturuks loetakse Põhjamaid, sealhulgas Baltikumi. SEBle kuuluvad Unibanka Lätis ja Vilniaus Bankas Leedus. SEBl on täna umbes 630 jae- ja privaatpangandusele keskendunud kontorit, peamiselt Rootsis, Saksamaal ja Balti riikides, ning 720 000 internetipanga klienti seitsmes riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing