Soome tööstustoodang kasvas rekordtempos

16. jaanuar 2001, 11:28

Soome tööstustoodang on kogu viimase aasta kasvanud tempos, mida on igas kuus kajastanud kahekohalised numbrid. Statistikaameti andmeil kasvas tööstustoodang novembris 17,3%, aasta 11 kuus mõõdeti kasvuks 11,4%, kirjutab Helsingin Sanomat.

Tööstustoodangu sedavõrd kiire kasv on arenenud tööstusriigi jaoks haruldane. Kümne aasta taguse majanduslanguse põhjast, 1992. a märtsist, on tööstustoodang kasvanud 90,7% ehk ligi kaks korda. Võrdluseks kasvas ELis tööstustoodang sel perioodil 20%.

Soome puhul on tähelepanuväärne seegi, et kasvu kahekordistumine on saavutatud peaaegu sama suure hulga töötajatega ? tööstuses hõivatute arv on kasvanud vaid kümnendiku võrra.

Soome numbrite taga on suures osas Nokia fenomen ehk elektroonikatööstuse kiire kasv. Läinud aasta novembris oli selle sektori kasv 1999. a novembriga võrreldes 60%. Tööstustoodang ilma elektroonikasektorita on majanduslanguse põhjast kasvanud vaid poole võrra.

Soome statistikaameti andmeil ei saa sama tempo enam kaua jätkuda. Novembris oli tehaste võimsusest kasutuses 90%, metsandussektoris oli näitaja 97%, metalli alal 94% ning mobiiltelefonide tootmises 93%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing