Varjupaikade tõrjutud mees suri politseiautos

26. jaanuar 2001, 08:15

Tallinna haigemajad ja varjupaigad jätsid eile kodutu politseiautosse surema, sest ükski neist ei tahtnud mädanevate jalgadega meest oma hoole alla võtta, kirjutab Postimees.

Tallinna Kesklinna politseiosakonna töötajad sõitsid eile kolm tundi mööda linna ringi, püüdes leida haiglat või varjupaika, kes võtaks oma hoole alla kell 15 Narva maantee 10 maja juurest leitud asotsiaali.

Politseinike jõupingutused ei kandnud aga vilja ning kella kuueks oli mees politseiautos hinge heitnud.

Tallinna politsei pressiesindaja Kaia Kalliveri teatel püüdis patrull meest esmalt kiirabile üle anda, sest jalgadel olevate mädapaisete tõttu ei suutnud too püsti seista.

?Kiirabi vaatas mehe sündmuskohal üle, kirjutas politseinikele tõendi, et ta ei vaja mingit meditsiinilist abi, ja sõitis minema,? lausus Kalliver.

Seejärel hakkas politseikorrapidaja läbi helistama ning patrull läbi sõitma teadaolevaid kodutute varjupaiku, kus aga suurele täitumusele viidates keelduti meest vastu võtmast.

?Täielik nonsenss, sellist juhtumit pole minu karjääri jooksul varem olnud,? lausus Kesklinna politsei ülemkomissar Andreas Anvelt.

Politseinikud pidasid omavahel nõu ja otsustasid nende hinnangul üsna trööstitus seisundis mehe viia Keskhaigla vastuvõtuosakonda ning sinna jätta, kuid selleks ajaks oli mees surnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing