MicroLink laieneb tänavu Leedus

08. veebruar 2001, 11:23

Eesti infotehnoloogia liider MicroLink, mis domineerib Eesti ja Läti turul, laieneb tänavu ka Leedus. Üks mooduseid saada osa veel vallutamata Leedu turust on ühineda Leedu IT-liidritega.

Balti riikide suurim IT-kontsern MicroLink on huvitatud võimalustest ühineda Leedu IT-liidritega. Ajalehe Verslo ?inios andmeil on MicroLink sel teemal rääkinud nii AS-iga Alna kui ka AS-iga Sonex Grupe.

Turuanalüütikud seletavad 10% Baltimaade IT-turust hõlmava kontserni MicroLink kavatsusi Leedu arvutitootjatega ühineda sooviga tõsta aktsiate väärtust ja suurendada aktsionäride poolehoidu.
Mullu ostis MicroLink Lätis kaks firmat ja sellel maal on tema käes 35% IT-turust. Eestis hõlmab see kontsern IT-turust 40%.

Kui MicroLink ei siirdu uuele turule, siis jääb kontserni kasv väikeseks, kinnitavad IT-turu eksperdid. Leedus on MicroLinkil seni vaid mõni protsent turust.

MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson ütles, et liitumised Leedu firmadega lubaksid tõsta konkurentsivõimet ning pakuksid rohkem võimalusi Baltimaades suurte projektide teostamiseks.

Teine moodus on laiendada tütarettevõtete tegevust Leedus. Praegu on MicroLinkil Leedus kolm firmat: internetiportaale arendav AS Delfi, internetiühendust pakkuv AS Delfi Internet ja kõige uuemale elektroonikatööstuse ja internetitehnoloogiale orienteeritud AS MicroLink Netcoms.

Mullu oli nende firmade planeeritud käive Leedus ligikaudu 10 miljonit litti. A.Martinson kinnitas, et tänavu pööratakse peatähelepanu MicroLink Netcomsi kõrgetasemelise (high-end) infotehnoloogia teenuste arendamisele.

Sonex Grupe peadirektor Arunas Bartusevi?ius ütles, et praegu ei ole MicroLinkiga ühinemine firmale kasulik, sest aktsiate vahetamise suhe (4:1) oleks firmale ebasoodne.
'Me tahaksime ühineda kui võrdsed partnerid, praegu aga on selle saavutamine mõeldav ainult pärast ühinemist mõne firmaga, mille käive koos meie ettevõtte käibega võrduks MicroLinki näitarvudega. Niisugune firma on näiteks Alna,' ütles ta.

Alna peadirektor Tomas Milaknis usub, et Baltimaade IT-turg satub varem või hiljem ühe kontserni kätte. Tema arvates on Baltimaades praegu veel liiga vähe kliente, kelle pärast firmad oleksid sunnitud ühinema. Kuid ta märkis, et suuremal firmal on eeliseid ressursside kasutamisel ja riski valdamisel ning välisinvestorite tähelepanu köitmisel.

Loo autor on Verslo ?iniose ajakirjanik Audrius Gel?inis

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing