Gloria lõpetas veiseliha pakkumise

16. veebruar 2001, 08:16

Restoran Gloria lõpetas eilsest loomalihatoitude serveerimise, teised Tallinna toitlustuskohad pole veel nii radikaalseid samme astunud, kirjutab Postimees.

Gloria tegevjuht Marek Demjanov nentis, et sellise otsuseni jõudis restoran pärast uudiseid hullulehmatõvega tuttavatest maadest sissetoodud veistest ning soovist avalikkust võimaliku ohuga kurssi viia. ?Meie hinnangul on veterinaarid sellest probleemist veel liiga vähe rääkinud,? nentis Demjanov.

Umbes pool kuud ettetellitud loomaliharoogadest kliendid siiski ilma ei jää, täpsustas Demjanov. Märtsi alguseni võib iga juhukülaline menüüst tellitavate roogade seast leida loomaliha, kuid kelnerid teavitavad külastajaid, et neid tellida ei saa.

Tulevikus naaseb loomaliha kindlasti Gloria menüüsse, kuid siis pööratakse selle päritolule märksa suuremat tähelepanu, nentis Demjanov. ?Loomulikult on Jaapanist toodud vabas looduses peetud Kobe veiste liha ka tunduvalt kallim,? lisas ta.

Olümpia hotelli esindusrestoran L?Artiste tuleb täna välja uue menüüga, milles on ainult üks loomaliharoog. L?Artiste on lihtsalt rohkem keskendunud uluki- ja linnulihale ning mereandidele, kuid üks klassikaline veiseliharoog peab menüüs ikka olema, selgitas peakokk Imre Kose.

L?Artiste tellib kõrgema sordi veisefileed Rakvere Lihakombinaadist ning usaldab nende kvaliteedigarantiid täielikult, kinnitas Kose.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing