Soome tahvlifirma toob kogu tootmise Eestisse

Inno Tähismaa 19. veebruar 2001, 20:20

Põltsamaa läheduses kooli- ja bürootahvleid tootev Soome firma Taulukeskus Abstracta Oy Ab kavatseb lähima pari kuu jooksul kogu tootmise Soomest Eestisse üle tuua, kirjutab homne ajaleht Vooremaa.

Põltsamaa lähedal endises M. Lillevere-nimelise kolhoosi töökojas asuv AS TK Abstracta Eesti tahvlitehas on ainuke sellelaadne Baltimaades ja üks suurim Skandinaavias. Kirjutustahvleid toodetakse seal alates 1997. aastast.

Taulukeskus Abstracta on toodangu otsene tellija ja turustaja. Tahvleid müüakse Rootsi, Soome, Inglismaale, Araabia Ühinenud Emiraatidesse, Venemaale ja Baltimaadesse.

Eelmisel aastal valmistati kooli- ja bürootahvleid 40 hektari jagu. Praegu töötab 960 m2 pinnaga tsehhis 17 inimest. Paari nädala pärast valmib 1200 m2 täiendus.

Ettevõtte tegevdirektor Ants Reinumägi ütles, et tehas on sisustanud tahvlitega terve klassiseina, aken ja uks välja arvatud.

Tahvlid valmistatakse Pärnu plaaditehase puitlaastplaadist. Esiküljed kaetakse portselaniga kaetud terasplekiga, tagumised küljed aga niiskuse tõrje eesmärgil fooliumiga. Kõige lõpuks ääristatakse tahvlid vastavalt kliendi soovile kas puit-, alumiinium- või plastikliistuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing