Heli Lehtsaar 21. veebruar 2001, 00:00

sest seda ei soovita osta. Nii kirjutab Sakala.

Paviljoni Eestisse toomine ja ülespanek maksaks 15 miljonit krooni, lammutamine on aga 9 miljonit krooni odavam.

"Ma ei tunne lammutamise pärast sügavat kahetsust, sest see stsenaarium oli meile varem teada," nentis Andrus Kõresaar. "Loomulikult oleksin rõõmus, kui paviljon Eestis üles saaks."

"Eestis võiks see paviljon turismi- ja äriobjektina kümne aastaga kulutuse tagasi teenida," arvas preemiad määranud komisjoni liige Jaak Allik. Riik on EXPO paviljoni ehitamiseks kulutanud ligi 30 miljonit krooni.

Raivo Kotov oli oma sõnul algusest peale teadnud, et tema kavandatud tööst võib tulevikus saada hunnik vanarauda. Ta rääkis, et Viljandi Metallitööstuse juhid on pannud ette tuua paviljon Viljandisse ja kasutada seda raamatukoguna. "Ettepanek oli pooleldi nali, kuid see on teostatav mõte, sest kõrged ruumid võiksid raamatukoguks sobida," leidis arhitekt.

Eesti paviljon, mis oli EXPO kümne enam külastatud väljapaneku seas, äratas tähelepanu katusel kõikuvate kuuskede ja põranda all liikuvate paekividega. Lisaks mitmele Saksa firmale ilmutas ehitise vastu huvi ka Pärnu linnavalitsus, kuid riik ei soostunud talle ehitise ostmiseks raha andma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing