Ühendriikide aktsiaturud alustasid tõusuga

Peeter Koppel 26. veebruar 2001, 16:59

USA aktsiaturud alustasid tänast kauplemispäeva tehnoloogiasektori juhtimisel tõusuga, kuna investorid mängisid võimalusele, et Föderaalreserv langetab baasintressi juba enne 20. märtsil toimuvat vabaturukomitee istungit.

Spekulatsioonid võimaliku intessikärpe osas said alguse reedel, mil investeerimispanga <# Bear Stearns =http://www.bearstearns.com/> peaökonomist ja endine <# Föderaalreservi =http://www.bog.frb.fed.us/> kõrge ametnik Wayne Angelli avaldas arvamust, et Föderaalreserv võib 60protsendilise tõenäosusega juba käesoleval nädalal baasintressi 50 baaspunkti võrra alandada. Hiljem Angell siiski parandas ennast ning leidis, et intressikärpe tõenäosus enne 20. märtsi on 40 protsenti.

Turu üldist positiivset meelestatust ei suutnud oluliselt mõjutada ka kasumihoiatused sellistelt suurtelt tegijatelt nagu Texas Instruments <GR#US.TXN> ja Procter Gamble <GR#US.PG>.

Kell 16:53 oli <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kerkinud 1,12 protsenti ning liikus 2287,84 punkti juures.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine oli samaks ajaks liikunud 0,14 protsendiga plussi 10 456,83 punkti tasemeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing