Võrtsjärve vallad jätsid ühinemise osas tee lahti

27. veebruar 2001, 09:19

Võrtsjärve-äärsete valdade juhid arutasid möödunud nädalal suurvalla moodustamist, kuid jätsid lõpliku ühinemisotsuse tegemata, kirjutab Sakala.

?Vallad otsustasid oma tee ühinemise osas veel lahti hoida,? ütles Võrtsjärve Sihtasutuse juhataja Jaanika Kaljuvee, kes samuti arutelul viibis.

Võrtsjärve Sihtasutuse nõukogu koosolek, kus arutati seitsme järve ümber asuva valla ühinemist, oli 20. veebruaril Valgamaal Põdrala vallas Riidajas. Sellest võtsid osa Rannu, Rõngu, Puka, Põdrala, Viiratsi ja Tarvastu vallavanemad.

Mõtte, et Võrtsjärve vallad võiksid nii-öelda leivad ühte kappi panna, käis hiljuti välja Tarvastu valla taluomanik Märt Müür.

Jaanika Kaljuvee sõnul otsustasid vallad ühinemise jätta varu- või tagavaraväljapääsuks, kui haldusreformiga seoses tekib ebameeldivaid olukordi. Ta lisas, et on nii valdu, kes eelistaksid ühinemist, kui ka neid, kes sellest huvitatud pole.

Võrtsjärve valla tekkimisega selguks, kelle haldusalasse kuulub Võrtsjärv. Praegu ei kuulu Võrtsjärv oma pindalaga ühegi valla koosseisu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing