Viljandi öine alkoholimüügi keeld soosib salaviina

05. märts 2001, 08:21

Veebruaris Viljandi kauplustes jõustunud öine alkoholimüügi keeld pole poeomanike sõnul joomist vähendanud, küll on see aga suurendanud salaviina osa, kirjutab Sakala.

'See on äärmiselt tobe seadus, mis on suureks plussiks takso- ja salaviinale,' leidis Jaak Bergmann, kellele kuulub Viljandi piiri juures, Saarepeedi valla maal asuv Härjapea kõrts.

'Üks kuu on liiga lühike aeg seaduse mõju ilmsiks tulekul,' väitis Viljandi linnavolikogu aseesimees Vello Unt, kes oli üks müügikeelu eestvedajaid. 'Kuuldavasti olevat suurenenud linna piiri ääres paiknevate bensiinijaamade alkoholi läbimüük.'

Viljandis paikneva Dea poe omanik, kes ei soovi oma nime avaldada, nentis, et müügikeeld on tema kaupluse käivet vähendanud poole võrra. 'Ilmselt on klientuur jaotunud kolmeks: ühed lähevad üle salaviinale; teised, kellel rohkem raha, lähevad baari, ja kolmandad ostavad oma alkoholi enne kella ühtteist õhtul, mil müügikeeld kehtima hakkab,' oletas Dea omanik.

Volikogu aseesimehe sõnul kavatseb linn teha naaberomavalitsustele ettepaneku, et nemadki oma territooriumil öise alkoholimüügi lõpetaksid.

Baare ja pubisid müügikeeld ei puudutanud, kuid nende omanikud ei täheldatud alkoholitarbimise plahvatuslikku kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing