Riigi pangakaarti kuritarvitanud Kollist tagastas raha migratsioonifondile

07. märts 2001, 08:04

Migratsioonifondi endine juht Andres Kollist tagastas eelmisel nädalal fondile kuulunud Neste deebetkaardilt võetud 10 108 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseministeeriumi pressiesindaja Ilona Leiva sõnul tagastas Kollist raha 1. märtsil pärast kahte Eesti Päevalehes ilmunud artiklit. Kollist kinnitas, et tagastas raha vabatahtlikul.

Neste deebetkaart oli välja antud Kollisti nimele ja viimane 10 000 krooni suurune ülekanne tehti sellele eelmise aasta 27. novembril. Siis oli Kollist juhatuse liikme kohustest juba vabastatud, kuid panga suhtes oli ta veel allkirjaõiguslik. Kollist ei eitanud, et kandis raha kaardile ise üle.

Ilmunud artiklite peale palus siseminister Tarmo Loodus audiitoril hinnata migratsioonifondi raamatupidamist ning tegi ka Kalmarule kirjaliku järelepärimise, kuidas migratsioonifondis rahaasju on korraldatud.

Kalmaru vastas esmaspäeval Loodusele, et tal polnud Kollistiga fondile kuuluva Neste bensiinikaardi kasutamise kohta ühtegi kokkulepet. Eesti Päevalehe andmetel oli Kalmaru siiski kaardi kasutamisest teadlik algusest peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing