Tööandjad ja töövõtjad sõlmivad leppe

Inno Tähismaa 13. märts 2001, 12:20

Homme, 14. märtsil kirjutavad Eesti Tööandjate ja Tööstuse Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit Tööandjate Majas alla sotsiaalpartnerluse kokkuleppe, mis on esimeseks sammuks laiaulatuslikuma kahepoolse sotsiaalkokkuleppe sõlmimiseks, teatas tööandjate esindaja.

Sõlmitav sotsiaalpartnerluse kokkulepe määrab kindlaks sotsiaalpartnerluse üldised põhimõtted. Samuti sotsiaalpartnerite koostöö eesmärgid ja valdkonnad nii riiklikul, majandusharu kui ettevõtte tasandil.

Tööandjad ja töövõtjad lepivad kokku, et teevad koostööd töö- ja sotsiaalseaduste väljatöötamisel, muutmisel ja täiendamisel. Koos tegutsetakse sotsiaalpartnerluse arenguks soodsa keskkonna loomisel ja sotsiaalpartnerite osaluse suurendamisel neid puudutavates riigi haldusalades, aidatakse kaasa harude ja ettevõtete tasandil sotsiaalpartnerluse arengule. Pooled deklareerivad, et ebaseaduslikud aktsioonid on taunitavad ning erimeelsusi lahendatakse rahumeelselt ja konstruktiivselt läbirääkimiste teel.

Kaks aastat tagasi, 1999. aastal kirjutasid pooled alla koostöömemorandumile, millega lepiti kokku koostöös ettevõtluskeskkonna, majanduse konkurentsivõime ja sotsiaalse stabiilsuse tagamise osas.

Varem sõlmitud kahe ja kolmepoolsed kokkulepped on üleval ka <#ETTK koduleheküljel=http://www.ettk.ee/src/kokkulepped/>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing