Poliitikud pressivad Vabaduse monumenti Harjumäele

20. märts 2001, 08:17

Tallinna linnavalitsus otsustas eile kuulutada Vabaduse monumendi täpse asupaiga leidmiseks aprillis välja konkursi, kuigi mitmed valitsusliidu poliitikud sooviksid mälestusmärki näha Harjumäel, kirjutab Postimees.

Volikogult hinnangut ootava linnamajanduskomisjoni liikme Kuno Raude koostatud eelnõu näeb ette Vabaduse monumendi rajamist Vabaduse platsile või sellega vahetult piirnevale alale. Raude hinnangul oleks kõige õigem paik mälestusmärgile Harjumägi.

Isamaaliitu kuuluv Raude ütles, et tema seisukohta toetavad ka mitmed volikogu poliitikud, kuid nende nimesid ei soovinud ta nimetada. ?Praegu on kaks seisukohta - kas öelda monumendi arhitektuurikonkursi tingimustes ette selle täpne asupaik või küsida konkursiga ka mälestusmärgi asukohta,? lisas ta.

Ka linnapea Jüri Mõisa sõnul käib praegu poliitiline vaidlus selle üle, kas öelda välja, et mälestusmärk tuleb Harjumäele või mitte.

Peale selle peaks volikogu Raude ettepaneku järgi peatama Vabaduse väljaku detailplaneeringu arutelu, määrama kindlaks monumendi asupaiga ning kandma valitud krundi planeeringule. Alles seejärel asuks volikogu Vabaduse väljaku planeeringut uuesti hääletama.

Linnavalitsus otsustas eile aga pooldada konkursi väljakuulutamist ilma monumendi asupaika ette kirjutamata. Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul ei peaks poliitikud mälestusmärgi kohta ette ütlema, vaid see peaks selguma aprillis välja kuulutataval avalikul ideekonkursil.

Linnavalitsuse eelnõu näeb monumendi paigana ette mitte ainult platsi äärset ala, vaid kogu Vabaduse väljaku lähipiirkonda. Kui keegi pakub näiteks Hirveparki, siis on ka see lähipiirkond, tõdes Pakosta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing