Eesti politseijuht hävitab Marbellas Eesti kurjategijate kolooniat

30. märts 2001, 08:21

Pärast keskkriminaalpolitsei abidirektori Andres Anvelti visiiti märtsi alguses Hispaaniasse asus sealne politsei likvideerima seni Marbellas karistamatult tegutsenud eestlastest kurjategijate kolooniat, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Varem oli sealsetel eestlastel teadmine, et Hispaaniast on raske Eestis tagaotsitavaks kuulutatud inimest kätte saada. See oli mugav koht, kuhu sai Eestis tekkinud probleemide eest varjuda,? rääkis abidirektor Andres Anvelt. ?Nüüd on olukord muutunud.?

Anvelt käis märtsi alguses koos talle alluva organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse grupi juhtivinspektori Aivar Makkiga Hispaanias sealsete kolleegidega otsekontakti loomas.

Viimase kuu jooksul on Hispaania politsei vahistanud Marbellas neli eestlasest kurjategijat. ?Need vahistamised ja meie visiit Hispaaniasse on otseselt seotud,? kinnitas Anvelt.

Seni pole õnnestunud Eestis kohtu ette tuua ühtegi Hispaanias kinni peetud eestlasest kurjategijat.

?Ehk nüüd olukord muutub,? ütles Interpoli Eesti osakonna juhtivinspektor Olavi Kavald. ?Hispaania vanglad on tihti ülerahvastatud, mistõttu on ka nad ise huvitatud tagaotsitavate eestlaste siia saatmisest.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing