Microsoft tugevdab piraatluse vastast võitlust Internetis

Inno Tähismaa 04. aprill 2001, 11:05

Maailma suurima tarkvaratootja Microsoft alustas teistkordselt viimase kaheksa kuu jooksul 22 riigis üle maailma laiaulatuslikke operatsioone tarkvarapiraatluse piiramiseks internetis, teatas Microsofti esindaja

Alates eelmise aasta augustist on tabatud ligi 5 miljonit ühikut võltsitud Microsofti riist- ja tarkvara, mille jaemüügiväärtuseks on hinnatud rohkem kui 1,7 miljardit dollarit ehk 30 miljardit krooni.

Võltsijad kasutavad levitamiskanalina peamiselt Internetti ning selle anonüümsus võimaldab rahvusvahelistel võltsijatel oma toodangut turustada ning levitada ilma suuremate probleemideta.

Microsofti jälgimisprogrammi Internet Monitoring Tool abil kontrollitakse internetilehekülgi, tuvastamaks seal illegaalse tarkvara pakkumisi. Alates märtsist 1999 on selle programmi abil avastatud rohkem kui 79 091 juhtu. Ühe kuu jooksul likvideeritakse keskmiselt 4758 ebaseaduslikku tarkvarapakkumist.

Microsofti piraatluse vastase võitluse osakonna juhataja Debbie Walsh`i sõnul on Napsterit puudutavad kohtuotsused näidanud, et tänapäeva digitaalajastul ei tohi alahinnata intellektuaalse omandi kaitset. ?Kuna levitusmudelid on pidevas muutumises ning interneti kaudu liikuva info maht üha suureneb, on väga oluline jätkata tegevust intellektuaalse omandi kaitseks.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing