Vilba vastab Delfis vol.5

12. aprill 2001, 14:35

Kui suured peavad Teie arvates olema süüdistused riigiametniku vastu, et ta ise tagasi astuks?

Vilba:
Ma arvan, et alusetud süüdistused sõltumata nende ulatusest ei saa olla tagasiastumise põhjuseks. Poliitikas on suur osa süüdistusi fabritseeritud poliitiliste vastaste poolt ning enamasti ei ole süüdistuste taga midagi muud peale soovi oma vastane saastaga üle kallata. See ei ole põhjus tagasiastumiseks, sest see teeks intrigaanide elu liiga lihtsaks.


Kas elu Eestimaal väärib elamist?

Vilba:

Kindlasti väärib.

Miks on linnavalitsuse juhtidel vaja nii palju ametiautosid? Te kõik, eesotsas kivipalluriga armastate endi palka võrrelda mitte Eesti keskmise, vaid linnavalitsejate palkadega arenenud maades. Kas ametiautode kasutamise ulatust ka olete võrrelnud? Kas kojamees Kostjal, kes alustab linnavalitsuse ukseesise lumest rookimist kell 6 hommikul, on ka transport organiseeritud? See oleks ju palju olulisem, et too mees/naine jõuaks õigeks ajaks kohale kui see, kas Jüri Lilly Mõis või vibra-Vilba on 20 min. varem või hiljem ametis? Pealegi kell 6 hommikul on reaalseid raskusi ka ühistranspordiga? Kas te tõesti paneksite ameti maha, kui peaksite ise oma transportimise eest hoolitsema?

Vilba:

Mina ametiautoga ei sõida ja pean üldse õigeks, et ametiautod kui nõukogulik pärand kaotataks. Muide, enamikus Skandidaavia riikides ei tea ükski omavalitsus ametiautodest midagi. Seal on täiesti loomulik tava, et linnaametnikud kasutavad ametisõitudeks isiklikku autot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing