Paisuv Tartu kiirabi ohustab konkurentsivõimalust

19. aprill 2001, 08:45

Turvafirma ESS pelgab, et Tartu linna ja ülikooli kliinikumi loodav kiirabi sihtasutus välistab Lõuna-Eesti kiirabiturul konkurentsi ja eirab patsiendi huve, kirjutab Tartu Postimees.

ESS-Lõuna direktori Andres Tootsmani hinnangul välistab sihtasutuse loomine teiste kiirabiettevõtjate tuleku Tartusse. Aga ilma Tartuta, kus suure asustustiheduse tõttu on teenuse osutamine suhteliselt odav, poleks majanduslikult tasuvat kiirabiettevõtet Lõuna-Eestis võimalik pidada.

See viib omakorda olukorrani, kus Tartu Kiirabi järeltulija hakkab alla neelama väiksemaid kiirabiettevõtteid, misjärel Võru ja teised väikehaiglad kaotaksid patsiente.

Tartu Kiirabi on pidanud läbirääkimisi Lõuna-Eesti kiirabibrigaadide ülevõtmiseks. Võrumaa haigla peaarst Arvi Vask ütles, et Tartu Kiirabi tingimused olid nii ebasoodsad, et need tuli tagasi lükata.

Nüüd peab Võrumaa haigla läbirääkimisi Räpina, Valga ja Põlvaga, et liita oma kiirabiosakonnad äriühinguks. Vask möönis, et kartus patsiente kaotada on olnud arutlusel, aga see pole põhipõhjus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing