Peaminister rääkis EL laienemisvolinikuga maksusüsteemist

20. aprill 2001, 13:21

Peaminister Mart Laar kohtus Stenbocki majas Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günther Verheugeniga. Kohtumisel oli teemaks Eesti ettevalmistused Euroopa Liiduga liitumiseks.

Kohtumisel tõusetus küsimus, mis on seotud sellega, kas Eesti peaks Euroopa Liiduga liitumisel muutma oma maksusüsteemi. Peaminister rõhutas, et Eesti kavatseb igal juhul kaitsta ELga peetavatel läbirääkimistel meie proportsionaalset ja liberaalset maksusüsteemi ning ei tagane selle kaitsmisest.

Kohtumisel ütles Eesti valitsusjuht ka, et Eestile ei ole vastuvõetav esmatarbekaupade ja toiduainete hindade võimalik tõus Euroopa Liiduga liitumisel. 'Eesti valitsus kavatseb oma elanikke kaitsta kõikide sotsiaalselt tundlike küsimuste osas, mis ELga liitumisel tõusetuvad,' ütles Laar.

Laienemisvaolinik ütles kohtumisel, et ta hindab kõrgelt Eesti valitsuse tööd valdkondades, mis on ELga liitumise eel vajalikud. Laar sõnas, et kõik see, mida valitsus on eurointegratsiooni suunal ette võtnud, aitab meil kiiremini läbi viia reforme, mida Eesti konkurentsivõime parandamiseks on vaja teha niikuinii.

Peaminister rõhutas, et kulud, mida Eesti avalikkusele on ajakirjanduses pakutud eurointegratsiooni kulude nime all on tegelikult need, mida teeme Eesti riigi arendamiseks, oma rahva tervise huvides, halbade keskkonnamõjude vähendamiseks ning nõukogude okupatsiooni perioodi järelmõjude likvideerimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing